Erdoğan'ın meşrulaştırdığı ve elini sıktığı gangter Netanyahu'dan küstah sözler

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler (BM) 78’inci Genel Kurulu’nda küstah bir konuşma yaptı.

DÜNYA 23.09.2023, 00:40
Erdoğan'ın meşrulaştırdığı ve elini sıktığı gangter Netanyahu'dan küstah sözler
Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, New York'daki Birleşmiş Milletler (BM) 78’inci Genel Kurulu’nda skandal bir konuşmaya imza attı.
Siyonist rejimin Suudi Arabistan ile ilişkileri normalleşme konusunda mesafe aldığını dile getiren Netanyahu, “İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki barışın tarihi bir eşikte olduğuna inanıyorum” dedi.
Çocuk katili rejimin katliamlarının barış olarak anlatan eli kanlı terörist Netanyahu, Filistinlilerin Siyonist İsrail'in planlarına karşı çıkmamaları gerektiğini dillendirdi.
Ortadoğu barışının Filistinlilere yönelik katliamlara ses çıkartılmaması gerektiğini ve Arap-İsrail çatışmalarının bu şekilde biteceğini ima eden eli kanlı katil Netanyahu, “Diğer Arap devletlerini de İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye teşvik edecektir" dedi.
Filistin lideri Mahmud Abbas'ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, “Ortadoğu'da Filistin devleti olmadan barış olamayacağı” yönündeki konuşmasına karşı çıkan Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu, “Filistinlilere Arap ülkeleriyle yapılacak barış anlaşmalarını veto hakkı vermemeliyiz” diye konuştu.
Ayrıca Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu’nun konuşması sırasında kurula sunduğu haritada işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ni Siyonist rejimin bir parçası olarak göstermesi ise sınırları zorlayan bir görüntü olarak kaydedildi.
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siyonist Netanyahu ile görüşmesi büyük tepki yol açtı ve Siyonist rejimin meşrulaşma çabalarına hizmet ettiği yönünde eleştirilere neden oldu. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siyonist İsrail rejimini terör devleti olarak olarak adlandırmıştı.
1 Nisan 2018 tarihinde Adana il kongresinde yaptığı konuşmasında Erdoğan, Netanyahu'ya şu ifadeleri kullanmıştı:
"Biz teröristlerle uğraşıyoruz ama senin derdin teröristler değil. Çünkü sen terör devletisin ve terör devleti olarak da işte Gazze'de yaptıkların ortada, Kudüs'te yaptıkların ortada."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı