Ersan Şen açıkladı: O parti ile görüşüyorum!

Televizyon programlarıyla ünlenen hukukçu Ersan Şen, İYİ Parti’den ayrılan ve yeni parti kuracağını duyuran ülkücü kökenli Yavuz Ağıralioğlu ile görüştüğünü açıkladı

GÜNDEM 18.11.2023, 12:45
2
Ersan Şen açıkladı: O parti ile görüşüyorum!
Prof. Dr. Ersan Şen, son zamanlarda Ezgi Apartmanı'nın yıkıldığı Maraş merkezli deprem felaketinde kolonları kesen firari Kervan Pastanesi sahiplerinin avukatlığını üstlenmesiyle gündeme gelmiş bir isim. Canlı yayında, Yavuz Ağıralioğlu'nun kuracağı yeni partiye yakın olduğunu ifade etti.
Ağıralioğlu, bir süre önce İYİ Parti'den istifa etmiş, ülkücü kökenli bir isim olarak biliniyor ve 2024 yerel seçimlerinin ardından yeni bir parti kuracağını duyurmuştu.
Prof. Dr. Şen'e şunları dile getirdi: 

Ağıralioğlu'nun yeni parti kurma niyetiyle ilgili şu sözleri hatırlatıldığında Şen, "Kadroda 'liyakatli şöhretsizler' olacağını ifade etmişti" dedi.
Yavuz Ağıralioğlu'nun ifadesine göre,“Yetişmiş nice evladı var memleketin. Hiçbir taassup ve siyasi parantezin bu liyakat alanını kapatmasına engel olmayacak yeni siyasi bir merkez inşa etmeliyiz. Önce bir siyasi merkez, sonra yeni bir siyasi partiye döner. Yerel seçimden sonra partinin kuruluşu ihtiyaç haline gelir. Siyasetin şimdiye kadar yetiştirdiği bütün kıymetli ve şöhretli adamlar memleketi bugüne getirdi. Bugünden sonra yetişmiş, nitelikli, hangi işi yapıyorsa onun en iyilerinin memleket hizmetine sunulacağı liyakatli şöhretsizler teklif edeceğim.” dedi.
“Sayın Yavuz Ağıralioğlu sevdiğim bir insandır. İyi bir Türk milliyetçisidir. Görüştüğümüz doğrudur. Kendisi şu anda eğilim yoklaması yapmakta henüz kurduğu bir partiyi ya da onun adımlarını attığını duymadım. Eğer bir çalışma ortamı, birlikte hareket etme şansı olursa bunu değerlendireceğiz. Ben Türk milliyetçilerinin, Atatürk milliyetçilerinin mümkün olduğunda bir cephe altında toplanmasını dileyenlerdenim. Bunun bu ülkede olabileceğini düşünüyorum. Mümkündür, bu ülkeyi seven insanlardır. Yavuz Bey ile de görüşmemiz olmuştur. Konuştuk ve bazı hususları değerlendirdik.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 04 Aralık 2023
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı