Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hoca vefat etti

Milli Görüş hareketinin öncülerinden, Erbakan Hocanın yol arkadaşı, eski Diyanet İşleri Başkanı, İslami İlimler Araştırma ve Yayma Vakfı (İSİLAY) Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan hoca ahirete intikal etti.

AİLE 04.12.2023, 09:30
Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hoca vefat etti
İslami ilimler Araştırma ve Yayma Vakfı (ISİLAY) dan yapılan açıklamada Diyanet İşleri Eski Başkanı Lütfi Doğan hocanın vefat ettiği bildirildi.
Vakıftan yapılan açıklamada, "Eski Diyanet İşleri Başkanımız ve İslami İlimler Araştırma ve Yayma Vakfımız (İSİLAY) Mütevelli Heyeti Başkanı LÜTFİ DOĞAN Hocamız Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Mekânı Cennet makamı àli olsun. Cenaze namazı ve taziye ile ilgili bilgiler bilahare duyurulacaktır. İSİLAY VAKFI YÖNETİMİ" ifadelerine yer verildi.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler Başkanı ve İstanbul Milletvekili olan Mustafa Kaya X hesabından vefatı şöyle duyurdu:
"Değerli büyüğümüz, Milli Görüş hareketimizin öncülerinden, Erbakan Hocamızın yol arkadaşı, eski Diyanet İşleri Başkanımız, İslami İlimler Araştırma ve Yayma Vakfı (İSİLAY) Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan Hocamız Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet, makamı ali olsun. Doğan ailesinin, yakınlarının, Camiamızın başı sağ olsun."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı