Esnafa 100 milyona yakın destek sağlandı

Kahramanmaraş depremlerinin ardından yaraları sarmak için çalışan Türk Kızılay, küçük işletmelerin toparlanması ve ekonominin canlanması amacıyla başlattığı “Esnaf Destek Programı”nın ikinci aşamasına geç

GÜNDEM 10.06.2024, 04:35
Esnafa 100 milyona yakın destek sağlandı
Kahramanmaraş depremlerinin ardından yaraları sarmak için çalışan Türk Kızılay, küçük işletmelerin toparlanması ve ekonominin canlanması amacıyla başlattığı “Esnaf Destek Programı”nın ikinci aşamasına geçti.

Depremlerden en çok etkilenen Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep ve Osmaniye illerinde, 3.585 küçük işletme sahibine toplamda 98,9 milyon TL ödeme yapıldı. Programın ilk aşamasında 2023 yılında da 600 esnafa 25 milyon TL destek sağlanmıştı.

Esnaflara iş yerlerinde kullanabilecekleri ekipman ve malzemeleri temin etmeleri için nakdi yardım yapılarak, esnafların ekonomik hayata yeniden dahil olmaları ve yerel ekonomiye katkıda bulunmaları sağlanıyor. Program, özellikle engelliler, kadınlar ve yaşlılar gibi hassas gruplara öncelik vererek, toplumun her kesiminin ekonomik iyileşme sürecine dahil olmasını hedefliyor.

Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, programın önemine vurgu yaparak, "Depremden etkilenen esnaflarımızın yanında olmak, onların yeniden iş hayatına dönmelerini sağlamak bizim öncelikli görevlerimizden biri. Bu destek, sadece bir yardım değil, aynı zamanda toplumun ekonomik dinamiklerinin yeniden canlanması için bir adımdır" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:28
Güneş 05:13
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı