Fenerbahçe karıştı! Atatürk Stadyumu'na engel çıktı: Şükrü Saraçoğlu'yla devam mı?

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu isminin Fenerbahçe 'Atatürk Stadyumu' olarak değiştirilmesi için Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kuruluna yetki veren Fenerbahçe, sürpriz bir detayla karşılaştı.

SPOR 10.09.2023, 14:20
8
Fenerbahçe karıştı! Atatürk Stadyumu'na engel çıktı: Şükrü Saraçoğlu'yla devam mı?
Fenerbahçe'nin Stadyumu'nun ismi değişti mi? Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu Fenerbahçe Atatürk Stadyumu oldu mu? İşte cevabı...
Fenerbahçe Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurulu'nda, yönetim kuruluna stadyumun adının "Atatürk Stadyumu" olarak değiştirilmesi için yetki verilmesinin ardından başta Fenerbahçeliler olmak üzere toplumun çok farklı kesimlerinden destek mesajları yağmıştı.
Stadyum isminin değiştirilmesi konusunda beklenmedik sürpriz bir detay ortaya çıktı.

resmi karar için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan onay alması gereken Fenerbahçe, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "Tesislere Ad Verme Yönetmeliği'nde" yer alan maddeler, sarı-lacivertli kulübe engel olabilir.
İlgili maddeler şu şekilde;
"1- Gerçek ve tüzel kişiler tarafından açılan, işletilen özel beden eğitimi ve spor tesislerine Atatürk'e ilişkin adlar ve sıfatlar verilemez.
2- Bir şehirde benzer tesislerden sadece bir tanesine Atatürk'e ilişkin adlar verilebilir."

İlgili maddelere göre İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadyumu ismiyle bir stadyumun bulunması, Fenerbahçe'nin "Atatürk Stadyumu" hayalinin önüne geçebilir. Stadyum ismi değişikliğinin gerçekleşmemesi halinde Şükrü Saraçoğlu ismiyle devam edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:16
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:56
Yatsı 21:30
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı