Fenerbahçe Kongresi'nde tansiyon yükseldi! Aziz Yıldırım kürsüye çıktı, kongreyi terk etti!

Fenerbahçe Kulübünün seçimli olağan genel kurulunda gerginlik tavan yaptı. Divan başkanlığı seçiminde yaşanan tartışmalar ve Aziz Yıldırım'ın kürsüye çıkması kongreyi adeta kaosa sürükledi.

SPOR 08.06.2024, 12:00
1
Fenerbahçe Kongresi'nde tansiyon yükseldi! Aziz Yıldırım kürsüye çıktı, kongreyi terk etti!
Seçimde Şekip Mosturoğlu ve Vefa Küçük aday gösterildi. Yönetici Fethi Pekin, Vefa Küçük için oylama yaptırdıktan sonra "İkinci oylamaya gerek kalmadı." dedi. Ancak Şekip Mosturoğlu'nu da oylamaya sundu. Bu durum Aziz Yıldırım kanadından itiraza yol açtı. Avukat Savaş Adalet, oylamaya itiraz etti ve dilekçesini Fethi Pekin'e sundu.
Kulüp başkan vekili Erol Bilecik konuşurken Aziz Yıldırım kürsüye doğru ilerledi. Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı karşıladı ve ikili el sıkıştı. Taraftarlar "Fenerbahçe" diye tezahürat yaptı.
Kürsüde konuşan Aziz Yıldırım, divan başkanlığı seçimindeki rahatsızlığını dile getirdi ve Vefa Küçük'e "Sen oraya seçilmeden oturdun." dedi. Vefa Küçük, Aziz Yıldırım'a 30 saniye konuşma hakkı tanıdığını ve kürsünün işgal edildiğini söyledi.
Aziz Yıldırım, "Sevgili Fenerbahçeliler 1 dakika beni dinleyin. Burada Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz. Ancak yapılan seçim gayri demokratik oldu. Ben buradan ayrılıyorum, yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen ayrılabilir, isteyen kalabilir. Hepinize teşekkür ediyorum." diyerek kongreyi terk etti.
Aziz Yıldırım'ın kongreyi terk etmesi sonrası gerginlik devam etti. Kongre divan başkanlığı seçiminde itirazlar değerlendirildi ve Vefa Küçük'ün seçimi onaylandı. Aziz Yıldırım ve taraftarlarının tepkisine rağmen kongre devam etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı