Fikret Orman'dan Ahmet Nur Çebi'ye sert çıkış

Eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yaptığı açıklamalarda Beşiktaş'ın mevcut başkanı Ahmet Nur Çebi'yi hedef aldı.

SPOR 09.10.2023, 06:55
3
Fikret Orman'dan Ahmet Nur Çebi'ye sert çıkış
Eski  Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Siyah-beyazlı takımla ilgili çarpıcı açıklamalara imza attı. 
Sözcü'ye yaptığı açıklamalarda mevcut başkan  Ahmet Nur Çebi'yi hedef alan Fikret Orman, "Ben Beşiktaş'ı Dolmabahçe Sarayı’ndan almadım. Çağlayan Adliye Sarayı'ndan aldım. 450’nin üzerinde borç, 70 milyon gelir, 140 milyon dolar gider, 5 milyon dolar nakit akışı. Ortada stat yok, gelir yok. Camianın umudu kalmamışken başkan oldum. İlk gün ‘Türkiye’nin en büyüğüyüz’ dedim. Biz Türkiye’nin en büyüğüyüz. Beşiktaş başkanı kendisini acındırmaz. Beşiktaş başkanı ağlamaz, mağdur olmaz. Biz olmayan parayla stat yaptık. Şampiyonluklar kazandık. Avrupa'da başarı elde ettik. Marka değerini yukarı çıkardık" dedi.

Orman sözlerinin devamında; "Rakibimiz Abdürrahim Albayrak açıklama yaptı, 'Biz Beşiktaş'ı durdurduk' dedi. İki sene şampiyon olmuştuk, 3-4-5 gelecekti, Beşiktaş'a operasyonlar başladı. Paralar nerede tezahüratı çok güzel bir algı operasyonu." ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş'ın eski başkanı, "Beşiktaş başkanı kendini acındırır mı? Beşiktaş başkanı güçlü insandır, eğilmez, bükülmez, ağlamaz! Tipik üçüncü sınıf ikinci adam işleri bunlar. Hep bir mağduriyet var. Baba Hakkılar'dan Süleyman Sebalar'dan gelmiş bir kulüp bu. Biz Türkiye'nin en büyük kulübüyüz. Ahmet Nur Çebi, 6.5 sene ikinci başkandı. İcra Kurulu Başkanıydı. İmza yetkileri vardı. Nasıl hiç bir şeyden haberi yok?  Raporlarda Çebi'nin adını resmen cımbızlamşlar. Sadece 8 kere ismi geçmiş 2'sinden sorumlu. Böyle bir şey olabilir mi ya ? Koltuğa oturduktan sonra "hiçbir şeyden haberim yok" dedi sadece. E senin ne işin vardı o zaman orada?" açıklamasında bulundu. 

Orman; "Kupada bir Fenerbahçe maçımız oldu. Divan Kurulu kararıyla o maça çıkmadık biz. Bugün olsa yine çıkmam o maça. O süreçte beni en çok üzen Beşiktaş taraftarıdır. 'O maça çıkmayın, 10 sene şampiyon olmayın' deniyordu. Hepsi çok kısa sürede unutuldu." dedi. 

Orman, güçleri olmadığı zaman ağlak olduğu zaman da acımasız olurlar sözüyle örnek vererek, "Olağanüstü genel kurula gittiğim zaman ilk etapta Ahmet Nur Çebi ile konuşacağımı zöylemiştim. Görüşmeye gitmek istediğimde 'Sen büyüğümsün, ben sana geleyim' dedim ve ofisine gittim. Orada da 'ben bunlardan rahatsızım' demedi. 'Umut ve Şafak'ı yönetime almazsan ben yönetime girerim' dedi. Sen bilirsin dedim ben de. Bu tarz adamlar hep böyledir. Güç yokken ağlama, mağduriyet, güç eline geçince de acımasızlık. Ahmet Nur Çebi'ye gösterdiğim itibardan pişmanım. Bana direkt kumpas kuruldu. Çin’e gittik olay oldu. Benim gibi Beşiktaşlı olmadıkları için bilmezler. Beşiktaş’ın vizyonu vardır. Benim tarzım vardır. Arkadan kuyu kazmam. Trol hesap açma işlerini bilmem. Ahmet Nur Çebi ile karşılıklı yayına çıkarım.'' dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı