Filistin direnişi kazanacak

İran’ın başkenti Tahran’da geçtiğimiz günlerde Gazze ve Filistin direnişi ile ilgili önemli bir toplantı düzenlendi. "Gazze ve Direniş Uluslararası Toplantısı" adı altında düzenlenen programa başta İslam coğrafyası olmak üzere dünyanın birçok yerinden siyasetçiler, diplomatlar, İslami kuruluşların temsilcileri ve kanaat önderleri iştirak etti.

GÜNDEM 07.06.2024, 04:35
Filistin direnişi kazanacak
 Uluslararası Radyo ve Televizyon Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Uluslararası Gazze Zirvesi’ne Milli Görüş hareketini temsilen Saadet Partisi 27. Dönem Konya Milletvekili ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Abdulkadir Karaduman ile Saadet Partisi GİK Üyesi Oktay Soran katıldı. Bir helikopter kazası sonucu 5 kişiyle birlikte vefat eden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi için de taziye dileklerini ileten Saadet Partisi heyeti, Uluslararası Gazze Zirvesi’nde önemli oturumlara katılım sağladı.

7 Ekim’de başlayan Aksa Tufanı harekâtı ile güçlenen Filistin direnişinin  yol haritası üzerine önemli çalışmaların gerçekleştirildiği Uluslararası Gazze Zirvesi’ne İran İslam Şura Konseyi Başkanı Muhammed Bakir Kalibaf başkanlık yaptı. Aylardır Gazze’de çocuk, kadın, sivil demeden zulüm saçan terörist İsrail’e karşı uluslararası arenada yapılabileceklerin de tartışıldığı toplantıda Aksa Tufanı ile başlayan süreçte dünyanın İsrail vahşetini tanıdığını ve Filistin direnişine verilen desteğin arttığına dikkat çekildi. Milli Görüş hareketini temsilen Uluslararası Gazze Zirvesi’ne katılan Saadet Partisi 27. Dönem Konya Milletvekili ve GİK Üyesi Abdulkadir Karaduman ile Saadet Partisi GİK Üyesi Oktay Soran da zirvede önemli oturumlara katıldı. Milli Görüş’ün Filistin’e verdiği desteğe dikkat çeken Saadet Partisi heyeti, toplantıda D-8’in önemini de hatırlattı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:28
Güneş 05:13
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı