Filistin mitingi yapan Erdoğan'a çağrı: "Gazze'yi bombalayan uçakların yakıtlarını Türkiye üzerinden gönderme"

Filistin mitingi düzenleyen Erdoğan'a dünyadaki Filistin dostlarından tepki gelmeye devam ediyor. Erdoğan'dan Gazze'yi bombalayan uçakların yakıtlarının Azerbaycan üzerinden Türkiye'ye, Türkiye üzerinden İsrail'e gönderilmemesi talep ediliyor.

DÜNYA 29.10.2023, 21:00
3
Filistin mitingi yapan Erdoğan'a çağrı:
Sosyal medyada İsrail karşıtı paylaşımlarıyla bilinen Amerikalı siyasetçi Jackson Hinkle, Filistin mitingi sonrası Erdoğan'ı eleştirdi.
'İsrail'e petrol verme' başlığıyla Erdoğan'a seslenen Hinkle, aynı başlıkla sosyal medya platformu X'de kampanya başlattı. 
Hinkle, İsrail'in korkunç savaş suçlarına ortak olmak istemeyen herkesi 'İsrail'e petrol verme' başlığıyla Filistin'e destek mitingi düzenleyen Erdoğan'a seslenmeye çağırdı.
Hinkle, daha önce Kaliforniya Eyaletinin 49. Bölge Temsilcisi olarak seçilmişti. Sık olarak sosyal konular ve jeopolitik olaylarda ismi öne çıkan Hinkle Amerikan muhalefetinin en aktif isimlerinden birisi.
Hinkle'ın paylaşımlarında bir harita dikkat çekti. Haritada Gazze'yi bombardımana tutan İsrail uçaklarının yakıtının güzergahı gösteriliyor. İsrail'e giden petrol Bakü-Tiflis-Ceyhan üzerinden Ashkelon ve Eilat'a gidiyor. Diğer hat ise Kerkük-Musul-Ceyhan üzerinden Ashkelon ve Eliat'a gidiyor. Harita ayrıca Aksa Tufanı ile soğumaya alınan Filistinlilerin doğalgazını Türkiye üzerinden çalınması planındaki boru hattınıda gösteriyor. Bu planlanan hattın Ashkelon-Ceyhan- Samsun arasında kurulması planlanırken Aksa Tufanı operasyonlarıyla şimdilik kimse söz etmiyor.
Erdoğan kazandı Kudüs tehlikede! Filistinlilerin gasp edilen gazı Türkiye üzerinden satılacak...

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 04 Aralık 2023
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı