Filistin ve Kudüs mücadelesi, gelecek nesillere taşınıyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ankara Şubesi tarafından Ankara’da Melike Hatun Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Şehitler Gecesi” programı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

GÜNDEM 10.03.2024, 04:35
1
Filistin ve Kudüs mücadelesi, gelecek nesillere taşınıyor
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ankara Şubesi tarafından Ankara’da Melike Hatun Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Şehitler Gecesi” programı yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Program, AGD ortaokullar komisyonu üyesi Yusuf Çalışkan’ın ve Dünya Kur’an Okuma Birincisi Hafız Ali Tel’in gerçekleştirdiği Kur’an tilavetinin ardından başladı. Programa, Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cafer Güneş, Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Simit, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Genel Başkanı Numan Gökmen, Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) Genel Başkanı Nurdoğan Öztürk de katıldı.

Şehadetin hassasiyetine dikkat çeken Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ankara Şubesi Başkanı Mustafa Koyuncu, hak davanın bugüne kadar şühedanın ve şehitlerin sayesinde yükseldiğini belirterek, “Unutulmamalıdır ki şehadet, sevdanın en büyüklerindendir. Bizim imanımızda, tarihimizde bir duadır, kavgadır” dedi.

”Şehitler Gecesi” programının 23 senedir yapıldığını ifade eden Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, bu programların Şubat ayının 1’i ile 15 Mart tarihleri arasında sürdüğünü belirterek, “Şubat ayı birçok şehit barındırıyor. Biz Şubat ayında bu programları yapmamızda bir amaç var. Şehadetin bir var oluş davası olduğunun, gençlerimizin şehitlerin ayak izlerine bakarak hayatlarına devam etmesi için bu programları yapıyoruz. AGD’mizin ve MGV’mizin bu programları yapmaktaki gayesi Filistin ve Kudüs mücadelesinin gelecek nesillere taşınmasıdır” ifadelerini kullandı.

Filistin’de 154 gündür saldırıların devam ettiğini belirten Turhan, işgalci İsrail’in saldırıları sonucunda her gün şehit haberlerinin geldiğini kaydederek, “Her gün bir yürek yangınını duyuyoruz. Tam 154 gündür Kassam’dan mücahitler mücadelelerini sürdürüyor. 154 gündür bütün Türkiye’de, ülkemizdeki insanlarımıza anlatmak için bu tarz programlar yapıyoruz. Özellikle televizyonlarda Filistin meselesini niye bu kadar gündemde tutuyorlar, Filistin Arapların yaşadığı bir ülke, biz neden sadece gündemimizi Filistin merkezli tutuyoruz diye gençlerimizi yönlendiriyorlar. Filistin meselesi sadece Arapların bir meselesi mi? Filistin meselesi, bir kıblegâh meselesi, bir iman, bir istikamet meselesidir” dedi.

Mescid-i Aksa’nın önemine değinen Turhan, Filistin meselesinin bir ırk meselesi olmadığının altını çizerek, “El-Kassam Tugayları’nın bir planlarının olmadığı, saldırılar sonucunda da binlerce Gazzelinin ölmesine sebep olduğunu söylediler. Bir yetkili ile görüştüğümüzde, ‘Biz Gazze’de yeni öldürülmüyoruz. 75 yıldır öldürülüyoruz. Beklediğimiz zaman öldürülmeyeceğimizin bir garantisi var mı? Biz bekledik ancak planlı saldırılarımızı başlattık. 3 yıldır yaptığımız planların sonucunda 7 Ekim’de saldırıları başlattık’ dedi. 3 yıl bunun hazırlığı yapılmış. Yani oradaki harekât organizeli, planlı bir operasyondur” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Nisan 2024
İmsak 04:31
Güneş 05:56
Öğle 12:43
İkindi 16:24
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı