Gazze için kıyamdayız!

Saadet Partisi, işgalci İsrail’in Filistinli sivillere yönelik saldırılarına tepki, HAMAS direnişine destek çin Pazar günü İstanbul’da tarihi bir mitinge hazırlanıyor.

GÜNDEM 14.10.2023, 07:10 14.10.2023, 11:54
7
Gazze için kıyamdayız!

“Özgür Filistin Mitingi” adıyla Pazar günü İstanbul’da düzenlenecek destek mitingine yüz binlerce Filistin gönüllüsünün katılması bekleniyor. Aynı zamanda AGD ve STK’lar tarafından bugün Ankara’da Filistin’e destek mitingi yapılacak.
Saadet Partisi, işgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı İstanbul’da kıyama kalkıyor. Neredeyse bir asırdır bölgemizde Müslümanlara kan kusturan Siyonist İsrail’e karşı dünyanın birçok noktasında büyük eylemler düzenleniyor. İsrail vahşetine tepki olarak Saadet Partisi tarafından İstanbul’da Pazar günü “Filistin’e ve HAMAS direnişine destek” için dev bir miting düzenlenecek.

Saadet Partisi, 15 Ekim Pazar günü İstanbul’da “Özgür Filistin Mitingi” adıyla büyük bir mitinge imza atmaya hazırlanıyor. Saadet Partisi tarafından düzenlenen mitinge Gelecek Partisi ve Hüda-Par başta olmak üzere birçok dernek, sivil toplum kuruluşu ve insani yardım kuruluşu destek verecek. 15 Ekim Pazar günü Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek miting, saat 14.00’te başlayacak.

Aynı zamanda HAMAS direnişine destek için birçok il ve ilçede mitingler ve yürüyüşler yapılacak. Bugün, İsrail tarafından Filistin’e düzenlenen saldırıları protesto etmek amacıyla Anadolu Gençlik Derneği ve Memur-Sen başta olmak üzere HAK-İŞ, İHH, TÜGVA, Cihannüma ve ÖNDER ile birlikte miting gerçekleştirilecek.

“Soykırıma hayır, Filistin’e destek; Siyonizm’e lanet” temasıyla düzenlenecek miting, Ankara Anıt Park’ta saat 13.30’da başlayacak. Aynı zamanda Hüda-Par tarafından Filistin direnişine destek amacıyla 15 Ekim Pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda miting düzenlenecek. Ayrıca Cumartesi günü Konya’da Filistin’e destek mitingi yapılacak.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı