Gazze’de yaşananlar ele alındı

Saadet Partisi TBMM Grubu Heyeti, Kahire’de, Mısır’ın önceki dönem Ankara Büyükelçisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Abderahman Salabeldin’i ziyaret etti…

GÜNDEM 06.11.2023, 04:35
Gazze’de yaşananlar ele alındı
Haber: Ali Ekber
Saadet Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu, Mısır’ın başkenti Kahire’deki temaslarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Mısır’ın bir önceki dönem Ankara Büyükelçisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Abderrahman Salabeldin’in ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Gazze’de yaşanan soykırım ile ilgili Mısır hükümetinin olaya yaklaşımı ve insani yardımların gönderilmesine dair görüş alışverişi yapıldı.

Saadet Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu, Mısır’ın başkenti Kahire’de Gazze’de temaslarını sürdürüyor. Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi ve Gazze’ye insani yardım yapmak için bölgede bulunan Türkiye merkezli yardım kuruluşları ile görüşme gerçekleştirmesinin ardından Mısır’ın önceki dönem Ankara Büyükelçisi ve hâlihazırda Dışişleri Bakan Yardımcısı Abderrahman Salabeldin ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede işgalci rejimin Gazze’de gerçekleştirdiği soykırım ele alınırken Bakan Yardımcısı Salabeldin, Mısır hükümetinin yaşananlara bakışına dair bilgi paylaşımında bulundu. İslam ülkelerinin üzerine düşen sorumluluklar karşılıklı olarak değerlendirilirken, İslam İşbirliği Teşkilatı ve diğer uluslararası kuruluşların soykırıma karşı atabileceği adımlar görüşüldü.

İşgalci rejimin ambargo altında tuttuğu ve insani krizin giderek yükseldiği Gazze’de, hâlihazırda devam eden yardımların sağlıklı ve artırılarak ulaştırılmasına dair istişareler gerçekleştirdi. Türkiye ve Mısır arasında başlayan normalleşme adımlarının son durumu ve iki ülke arasındaki siyasi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğine dair fikir birliğine varıldı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı