Gazze’nin hastaneleri İsrail’in hedefinde

Çoluk çocuk, bebek yaşlı demeden Gazze’yi soykırıma tabi tutan İsrail, yaralıların iyileşme umudunu da bombalıyor. Gazze’nin hastanelerini bombalayan terörist çete, sağlık sistemini çökertmek için sağlık görevlilerini de şehit ediyor. İsrail keskin nişancıları el-Avde Hastanesinde görevli bir kadını hedef alarak katletti.

DÜNYA 23.12.2023, 04:35
1
Gazze’nin hastaneleri İsrail’in hedefinde
İsrail keskin nişancıları, kuşatma altında bulunan Gazze'nin kuzeyindeki El-Avde Hastanesinde bir çalışanı hedef alarak öldürdü. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyinde birkaç gündür kuşatma altında tuttuğu El-Avde Hastanesinde çalışan bir görevli kadını hedef aldığı belirtildi. İsrail'in keskin nişancılarının hedefi olan Filistinli kadının şehit olduğu aktarılan açıklamada, kuşatma altında tutulan hastanede bulunanların "su, yiyecek ve ilaca" erişemediğini, alıkoyma ve işkenceye de maruz kaldıkları vurgulandı.
Ayrıca Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, Gazze'nin kuzeyinde hastanelerin hizmet dışı kalması ve Şifa Hastanesindeki sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle yüzlerce yaralının hayatını kaybettiğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref Kudra, Gazze'deki sağlık hizmetlerinin yetersizliğini vurgulayarak, "Gazze'nin kuzeyindeki hastanelerin hizmet dışı kalması ve Şifa Tıp Kompleksindeki sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle yüzlerce yaralı hayatını kaybediyor" ifadelerini kullandı.
İsrail, Gazze Şeridi'nde "hastane çevresini hedef alma, doğrudan hedefleme, kuşatma ve işgal" şeklinde yinelenen, sürekli bir saldırı modeliyle hastaneleri ve tıbbi altyapıyı çökertti.
İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaralı ve hastaların yanı sıra yerinden edilmiş binlerce Filistinlinin sığındığı hastaneleri hedef almaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 05:43
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı