Gazze’ye ışık olmak için aileler Ankara’da yürüdü

Ankara’da binlerce aile meşale ve ışık ile Gazze’ye ışık olmak için yürüdü… Ankara’dan dünyaya Gazze için seslenildi…

GÜNDEM 13.11.2023, 04:35
1
Gazze’ye ışık olmak için aileler Ankara’da yürüdü
Birleşik Aile Platformu öncülüğünde birçok STK’nın bir araya gelerek Ankara’da gerçekleştirdiği ‘ Gazze’ye ışık ol, aile yürüyüşü’ ile Gazze’ye destek mesajları verildi. Gerçekleştirilen yürüyüş ile Kocatepe Camii’nde başlarken, Sıhhiye Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüş kapsamında binlerce vatandaş, meşale ve ışıklarla yürüyüşü gerçekleştirdi.  

Birleşik Aile Platformu öncülüğünde birçok STK’nın bir araya gelerek Ankara’da gerçekleştirdiği ‘Gazze’ye ışık ol, aile yürüyüşü’ ile binlerce vatandaş akşam namazı sonrası Kocatepe Camii’nden Sıhhiye Meydanı’na kadar yürüdü. Vatandaşlar ellerinde meşale ve ışık tutarak, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliama tepki gösterdi. 

Yürüyüşün ardından Aile Derneği ve Birleşik Aile Platformu adına Rabia Doğan tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında, İsrail’in saldırıları sonucunda 500’den fazla ailenin yok olduğuna dikkat çeken Doğan, “Anneyiz, babayız, eşiz ve evladız! Bombalar altında can veren aileyiz! 7 Ekim'den bu yana dünyanın en büyük soykırımına imza atan işgalci İsrail’e karşı durmak için buradayız! Çünkü her şeyden önce biz insanız! 1948'den itibaren kendine ait olmayan topraklarda yüzlerce katliama imza atan İsrail’in soykırım rejimi yine bütün savaş kurallarını ihlal ediyor. İşgalciler anne, baba, bebek, çocuk, genç, yaşlı bütün aile fertlerini teker teker yok ediyor. Yüzlerce aile bugün yok! Bombalardan sağ kalabilen anneler evlatsız, evlatlar annesiz, savaşın ortasında savunmasız bir şekilde yapayalnız kalıyor! Bugün Gazze'de günde 130 çocuk öldürülüyor! Gazze hastanelerinde bebekler titrerken hakikat bir kez daha ölüyor!" dedi.

İki büyük dünya savaşının ardından insanlığın kendi koyduğu bütün değerleri ve bütün kuralların bombalanmasına seyirci kaldığına dikkat çeken Doğan, bir katliamın daha dünya genelinde canlı yayında izlendiğinin belirterek, “Şu an Gazze'de hiçbir yer güvenli değil! Sağlık sistemi tamamen çökmüş durumda. Elektrik yok, su yok, yakıt yok, yeme ve içme imkânları yok! Daha da önemlisi Gazze'de bulunan hiç kimsenin yaşama garantisi yok! Kendimizi en güvenli hissettiğimiz evlerimiz, Gazzeliler için birer mezara dönüşmüş durumda. Bütün Gazze bir mezarlığa dönüşmeden dur, düşün, katıl, karşı dur! Londra’dan New York’a, Varşova’dan Madrid’e, Tokyo’dan Beyrut’a, Lahey’den Berlin’e dünyada vicdan sahibi milyonlarca kişi İsrail’in soykırımına dur demek ve İsrail’e yaptırım uygulanması için sokaklarda!” ifadelerini kullandı.

Gazze’ye ışık olmak ve desteği tüm dünyaya duyurmak için Ankara’da yürüdüklerine dikkat çeken Doğan, dünyanın Gazze’de yaşananlara müdahale etmek için neyi beklediğini sorarak, “Bombalar altında can verenlerin yarından fazlası kadın ve çocuk! Kalbi ve vicdanı olan bütün insanları, bütün insanlığı Filistin’in yanında durmaya, Gazze’ye ses olmaya davet ediyoruz! Hangi tablo insanlığınızı, unuttuğunuz değerleri ve uluslararası standartları size hatırlatacak? Tüm dünya ve işgalci İsrail şunu bilsin; susmayacağız! Mübarek topraklara adalet ve düzen gelene kadar susmayacağız! Bütün dünya bir gün İsrail’in katil olduğunu kabul edene kadar susmayacağız!” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı