Gelecek Partisi’nden AKP'ye zor sorular: Milletin bundan haberi var mı

Gelecek Partisi’nden iktidara zor sorular: “Madem artık bu yardımları AFAD yapacaktı, neden hala Kızılay’ın bağış toplamasına müsaade ediyorsunuz?”

SİYASET 27.02.2023, 17:30
2
Gelecek Partisi’nden AKP'ye zor sorular: Milletin bundan haberi var mı
Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Türk Kızılay'ın AHBAP Derneği ile Türk Eczacılar Birliği'ne (TEB) yaptığı çadır satışına tepki gösterdi. 
Türk Kızılay’ın AHBAP başta olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşlarına yaptığı çadır satışına ilişkin kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Kızılay ne zamandan beri bir ticari şirkete dönüştü?” diye sordu.
Sosyal medya platformu Twitter’dan videolu bir paylaşım yapan Serkan Özcan, paylaşımına “Ticaret üzerine kurgulanmış bir yardım kuruluşu olabilir mi? Ticaret yapan bir kurum milletin bağışlarını toplayabilir mi?” notunu düştü.

İktidara, “Felaketin en ağır hissedildiği bir anda ticaret üzerine kurgulanmış bir yardım kuruluşu olabilir mi?” sorusunu yönelten Gelecek Partisi Sözcüsü, “Ticaretle uğraşan hatta bununla yetinmeyip portföy yönetim şirketi kuran, gayrı menkul yatırım fonları kuran, bağışla ayakta duran bir kurum olabilir mi?” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Kızılay’ın afetlerdeki görev ve sorumluluklarını AFAD’a ne zaman devrettiğini de soran Özcan, sorularına şöyle devam etti:

“Ortada ağır bir skandal var” diyen Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Resmen devletin denetim mekanizmalarından kaçmak için portföy yatırım şirketleri kuran, gayrı menkul yatırım fonları kuran hatta depremin en akut zamanında çadır satan bir ticari kuruluş var karşımızda. Kızılay’ı ticari kuruluş haline dönüştürdüğünüzden milletimizin haberi var mı? Hala ticari faaliyetlerine devam eden bir kuruluşun milletten bağış toplamaya, onlardan gelen bağışlarla ayakta kalmaya hakkı var mı? Bu skandalın ardı arkası ne zaman kesilecek.” ifadelerini kullandı.
“Madem artık bu yardımları sadece AFAD yapacaktı, neden hala Kızılay’ın sanki bunları yapmıyormuş, bir ticari şirket gibi davranmıyormuş gibi milletin bağışlarını toplamasına müsaade ediyorsunuz?”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Nisan 2023
İmsak 04:55
Güneş 06:17
Öğle 12:47
İkindi 16:21
Akşam 19:08
Yatsı 20:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı