Son Dakika

Gençler, sabah namazında camiye sığmadı

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversiteler Komisyonu 4 fakülte’nin düzenlediği sabah namazı programı büyük rağbet gördü.

GÜNDEM 18.12.2023, 04:35
2
Gençler, sabah namazında camiye sığmadı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 4 Fakülte, İstanbul’da eğitim hayatına devam eden üniversiteli gençlere sabah namazı programı düzenledi. Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camii’nde gerçekleşen sabah namazı programı, üniversiteli gençler tarafından büyük ilgi gördü. AGD İstanbul Şubesi Üniversiteler Komisyonu Başkanı Hasan Basri Yazıcı, “İyi ile kötünün rahatça kol gezdiği İstanbul’da her bir üniversiteli kardeşimizin gönlüne dokunmak istiyoruz“ dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu 4 Fakülte tarafından organize edilen sabah namazı buluşması, yoğun bir katılımla gerçekleşti. İstanbul Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camii’nde kılınan sabah namazına 1000’e yakın üniversiteli genç katıldı. Marmara Üniversitesi’nden Boğaziçi’ne, İbn Haldun Üniversitesi’nden Medipol’e kadar birbirinden farklı 20’yi aşkın üniversitede okuyan gençler, İstanbul’un muhtelif noktalarından kalkan onlarca araçla sabah namazı programına katılmak için Büyük Mecidiye Camii’ne akın etti. Yağmurlu bir seher vaktinde kılınan sabah namazının ardından zikir ve dualar yapıldı. Filistin’deki mazlum kardeşlerimize yapılan duanın ardından cami bahçesinde çektirilen boğaz manzaralı fotoğrafla program sona erdi.

Anadolu Gençlik Derneği 4 Fakülte’nin düzenlediği sabah namazı programıyla ilgili açıklamalarda bulunan AGD İstanbul Şubesi Üniversiteler Komisyonu Başkanı Hasan Basri Yazıcı, “Millî Görüş lideri Erbakan Hocamızın dediği gibi ‘Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği yahut tankı değil, imanlı ve inançlı gençliğidir’. İşte biz de bu düsturla hareket ederek çalışmalarımızı yapıyoruz. Şu an İstanbul’da okuyan yüz binlerce üniversite öğrencisine ulaşmak gayemiz. İyi ile kötünün rahatça kol attığı İstanbul’da her bir üniversiteli kardeşimizin gönlüne dokunmak istiyoruz. Dokunmak istiyoruz ki kardeşlerimizin milli ve manevi gelişimlerine katkı sağlayarak geleceğimizi teminat altına alalım. Dokunmak istiyoruz ki kardeşlerimize İstanbul’un güzelliklerini, faydalı yanlarını ve güzel çalışmalarını gösterelim.
Dokunmak istiyoruz ki Erbakan Hocamızın davasını genç kardeşlerimize de anlatalım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı