Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a sponsorluklar soruldu

Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ın cevaplaması istemiyle İsrail destekçisi firmaların TFF, TBF ve TVF’ye sponsorluklarını sordu…

GÜNDEM 27.01.2024, 04:35
3
Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a sponsorluklar soruldu
Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu. Soru önergesinde, İsrail’in Gazze’ye saldırıları devam ederken geçtiğimiz günlerde gündeme oturan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) İsrail destekçisi bir firma ile sponsorluk anlaşmasına ilişkin sorularını iletti. Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu. Kılıç tarafından sunulan soru önergesinde İsrail’in Gazze’ye saldırılarının devam ettiği hatırlatılırken, vatandaşların ise bu katliama kayıtsız kalmadığının altı çizildi.

İsrail’in gerçekleştirdiği katliama karşı vatandaşların tepkilerine rağmen iktidarın İsrail ile ilişkilerine devam ettiğine dikkat çekilen önergede, Türkiye limanlarından İsrail’e hâlâ ürün aktarımının devam ettiği vurgulandı. Önergede, “Toplumsal barışın tesisinde önemli bir rolü olan sporun, yapılan sponsorluk anlaşmaları sebebiyle şiddet ve katliamlarla birlikte anılmasının ciddi tahribata yol açacağı açıktır. İsrail’i destekleyen firmalar ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) arasındaki sponsorluk anlaşmalarının iptal edilip edilmeyeceği merak edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a şu soruları yöneltti: “TFF, TBF ve TVF’nin hangi firmalarla sponsorluk anlaşması bulunmaktadır? Bu anlaşmalar hangi süreleri kapsamaktadır? İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısı esnasında İsrail askerlerine yemek gönderdiğini görsellerle açıklayan firmanın TFF, TBF ve TVF ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının içeriği nedir? Bu anlaşma ne zaman yapılmıştır? İsrail destekçisi firmalarla yapılan sponsorluk anlaşmalarında bakanlığınızın dahli var mıdır? Bu anlaşmalar iptal edilecek midir?”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 05:43
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı