Gerginlik büyüyor! İsmail Saymaz'dan Selçuk Bayraktar'a sert tepki

Gazeteci İsmail Saymaz, katıldığı bir canlı yayında sarf ettiği sözler sonrası kendisini hedef alan Selçuk Bayraktar'a yanıt verdi.

GÜNDEM 17.10.2021, 20:55
2
Gerginlik büyüyor! İsmail Saymaz'dan Selçuk Bayraktar'a sert tepki
Selçuk Bayraktar’ın başkan olduğu T3 Vakfı, İsmail Saymaz'ın Halk TV'de söyledikleri üzerine dava açacağını duyurmuş, Bayraktar da konuyla alakalı Saymaz'a tepki göstermişti.
Bayraktar, sosyal medya hesabından T3 Vakfı'nın paylaşımını alıntılayarak "Ahlak ve şeref çağrımız vaktiyle özür diletmişse de, iftira ve karalama dürtüsüne engel olamamış. Bu alçakların iftiraları yan yana koyulsa İstanbul'dan Kandil'e yol olur. Sebebi #MilliTeknolojiHamlesi gönüllüsü binlerce gencimiz mi, Milli S/İHA’larımız mı? Belki her ikisi de" diye yazmıştı.

İsmail Saymaz da Twitter hesabından Halk TV'de 'Konuşmasak Olmaz' programından bir kesit paylaştı.
T3 Vakfı ise Sayın Cumhurbaşkanı'nın diğer damadı Selçuk Bayraktar'ın teknoloji amacıyla kurduğu vakıf. ona da bir not düşeyim kendisi diyor ki; 'Ben İBB'den para almadım sadece etkinliklerime yer tahsis edildi, çeşitli hizmetler verildi, herhangi bir para girmiş değildir cebime' diyor" dediği anları videosunu paylaştı. 

Saymaz paylaştığı videoya Selçuk Bayraktar'ı etiketleyerek "Vakfınız için “İBB’den para-bağış aldı” demedim ⁦@Selcuk İBB raporuna istinaden vakfa yer tahsisi vb. hizmetler verildiğini söyledim. Üstelik yanıtınızı yayında açıkladım ve vakfınızı diğerlerinden ayırdım. Sizden özür bekliyorum. Aksi halde yargıya başvuracağım" notunu düştü. 

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, 20 Nisan 2019 tarihinde yaptığı bir paylaşımda İBB'nin kaynak sağladığı vakıflar arasında Türkiye Teknoloji Takımı'nın (T3) da bulunduğunu öne sürmüş fakat daha sonra özür dilemişti. T3 Vakfı, iddiaların ardından dava açmıştı.
Davayı kazandıklarını açıklayan T3 Vakfı, “Gazeteci olduğu iddiasıyla yazı yazan ve tv programlarına katılan i. saymaz, daha önce vakfımıza yönelik iftira kampanyasına aracılık etmiş, sonrasında ahlak ve şeref çağrımız üzerine özür dilemişti. İftira ve karalamalarla beslenenler aleyhine açmış olduğumuz davaların yedisi sonuçlandı, davalılar toplam 128.000 TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Bu meblağdan 60.000 TL'si üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesi kararı ile kesinleşti. Saygıyla Duyurulur" ifadelerini kullanmıştı. 

Vakıf, Saymaz’ın katıldığı bir yayında yine aynı sözleri kullandığını iddia ederek yeniden dava açılacağını duyurdu. Vakıf tarafından yapılan açıklamada “Aynı iftira ve karalamayı katıldığı tv programında tekrar etmesinden ötürü, vakfımızın hukukunu korumak adına dava açacağız. Kazandığımız tazminatı -daha öncekilerde olduğu gibi- ahlaklı gazeteciler olmaları umuduyla iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğiz” denildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak 05:16
Güneş 06:36
Öğle 12:51
İkindi 16:16
Akşam 18:57
Yatsı 20:11
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı