Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu kez de kadından kadına şiddet!

Giresun’da 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tıbbi müdahalede bulunan kadın hemşire, çocuğun annesi tarafından darp edilerek şiddete uğradı. Hastane önünde toplanan sağlık çalışanları, saldırıyı kınadı.

SAĞLIK 30.10.2023, 20:00
3
Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu kez de kadından kadına şiddet!
Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 29 Ekim Pazar günü saat 15.00 sularında yaşanan olayda, bulantı ve kusma şikayetiyle ailesi tarafından hastaneye getirilen 15 yaşındaki kız çocuğu, serum takıldıktan sonra kısa bir baygınlık geçirince acil servis hemşiresi H.D., çocuğun annesi tarafından darp edilerek şiddete uğradı.

Kadın hemşireye fiziki saldırıda bulunan anneyle birlikte çocuğun babası da sağlıkta şiddeti öven sözlerle hakaretlerde bulundu. Olay yerine gelen diğer görevliler aileyi uzaklaştırırken konuyla ilgili yasal işlem başlatıldı.
Olayın ardından 1 Ekim Pazartesi günü, Sağlık-Sen Giresun Şube temsilcileri ve hastane çalışanları tarafından sağlıkta şiddete karşı bir protesto eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Ogün Elifoğlu, yaşanan olayı kınarken “Sağlıkta şiddet tüm sağlık çalışanlarını, aile fertlerini ve hastaları etkilediği gibi nitelikli sağlık hizmeti sağlanmasını da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle sağlıkta şiddetin toplumsal bir sorun olduğu açıkça ortadadır” ifadelerini kullandı.
Elifoğlu, tüm toplumu sağlıkta şiddet vakalarıyla mücadele konusunda ortak tavır almaya davet etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı