Google'dan WhatsApp kullanıcılarına kritik uyarı: Aralık ayında değişecek

Google ve WhatsApp'ın arasındaki depolama alanı bağıyla ilgili bir değişiklik yapılacağı açıklandı. Aralık 2023'ten itibaren WhatsApp Beta kullanıcılarının mesajlarının depolama alanı Google Drive'da yedeklenecek.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 15.11.2023, 13:35
Google'dan WhatsApp kullanıcılarına kritik uyarı: Aralık ayında değişecek
2018 yılında WhatsApp ve Google, WhatsApp’ta biriken sohbet geçmişinin depolama kotasını düşürmeden Drive'da yedeklenebileceğini açıklamıştı.
Söz konusu açıklamaların ardından WhatsApp konuşmalarını Android'de Drive'a yedekleyenlere Google hesabından “depolama durumunu kontrol etme” özelliği eklendi.
Depolama durumunu kontrol etme ile kullanıcılar kalan depo miktarını öğrenebiliyordu.
Aralık ayından itibaren, WhatsApp beta kullanıcılarının WhatsApp mesajlarını Drive'a yedeklemek Google hesabınızın bulut depolama alanından sayılacak.

Uygulamanın beta sürümünü kullanmayanlar politikadaki değişikliği gelecek yıl "kademeli olarak" tüm Android cihazlara gelene kadar hissedilmeyecek.
Kişisel Google hesapları, Gmail, Drive ve Fotoğraflar arasında paylaşılan 15 GB ücretsiz bulut depolama alanıyla birlikte gelecek.
Google duyurusunda bunun "çoğu mobil platformdan üç kat daha fazla" olduğunu öğrenildi.
Örneğin Apple'ın iCloud'u 5 GB boş alan sunuyor. Yine de, ne kadar resim ve dosya yedeklediğine ve yüklediğine bağlı olarak 15 GB'a ulaşmak ya da aşmak mümkün olarak tanımlanıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı