Görmezden gelen bakan kim?

Yavru vatanın Siyonistlerce işgal edilmemesi adına önemli bir mücadele veren UBP Milletvekili Yasemin Öztürk, Millî Gazete’ye dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kendi partisinden bazı isimlerin dahi baskıya maruz kaldığını kaydeden Öztürk, “Konuya dair bir bakanla görüştüm.

DÜNYA 13.12.2023, 04:35
1
Görmezden gelen bakan kim?
Bakan bana sitem ederek, ‘Böyle bir örgüt mü var? Nereden çıkarıyorsunuz bunları?’ dedi. Birçok Yahudi vatandaş oldu. Bunların üzerinde ne kadar mal var? Aracılar kim? Bunları ben biliyorum ama bakanlık bunların üzerine gitmeye yanaşmıyor” diye konuştu.
KKTC topraklarının Siyonistlerce işgal edilmesine mani olmak amacıyla kıymetli çalışmalarda bulunan UBP Milletvekili Yasemin Öztürk, Millî Gazete’ye önemli açıklamalarda bulundu. KKTC’de Siyonizm tehlikesine karşı bir uyanış başladıysa bunun Millî Gazete sayesinde olduğunu dile getiren Öztürk, “Geldiğimiz nokta sizin sayenizde… Bu konuyu dile getirmeseydiniz ve ısrarla yazmasaydınız bu noktaya gelemezdik” ifadelerini kullandı.
UBP Milletvekili Yasemin Öztürk, hali hazırda KKTC’li yetkililerin sessizlik içerisinde bulunduğunu söyledi. Kimsenin mevcut durumu kabullenmek istemediğini kaydeden Öztürk, “Konuya dair bir bakanla görüştüm. Bakan bana sitem ederek, “Böyle bir örgüt mü var? Nereden çıkarıyorsunuz bunları?” dedi. Birçok Yahudi vatandaş oldu. Bunların üzerinde ne kadar mal var? Aracılar kim? Bunlar ben biliyorum ama bakanlık bunların üzerine gitmeye yanaşmıyor” diye konuştu.

KKTC topraklarında Siyonist odakların hizmetkârlarının çok olduğunu belirten Yasemin Öztürk, “İşgal faaliyetlerinde önemli bir rol oynayan Simon Aykut’u aralarında siyasilerin de olduğu önemli isimler ziyaret ediyor. Bu şahsın KKTC’de 5 binin üzerinde dairesi var. Bunların araştırılması ve üzerine gidilmesi lazım. Bu adam krallık kurmuş durumda” dedi.

Millî Gazete’nin deşifre ettiği Chabad isimli örgüte ilişkin de konuşan Öztürk, söz konusu örgütün uluslararası nitelik taşıdığını belirtti. Kendisinin de Chabad’a karşı bir mücadele içerisinde olduğunu vurgulayan Yasemin Öztürk, “Baskı altındayım. Kendi partimden isimler bile baskı yapıyor. Ne yazık ki UBP’li bazı isimler de bu işin içerisinde” sözlerini sarf etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı