Gülen Yemek Restaurant Catering Hizmetleri firması sahibi Erdal Gülen: Türk mutfak lezzetini müşterilerimize yansıtıyoruz

Erdal Gülen, “Bu restaurantlarımızda Türk yemekleri üzerine çalışıyoruz. Sulu yemek, çorba, köfte, döner, pilav, tatlı türü yemekleri Anadolu insanının lezzet algısına yaraşır şekilde hazırlıyor ve servis yapıyoruz.'' dedi.

GÜNDEM 27.12.2023, 04:35
Gülen Yemek Restaurant Catering Hizmetleri firması sahibi Erdal Gülen: Türk mutfak lezzetini müşterilerimize yansıtıyoruz
Erdal Gülen, “Bu restaurantlarımızda Türk yemekleri üzerine çalışıyoruz. Sulu yemek, çorba, köfte, döner, pilav, tatlı türü yemekleri Anadolu insanının lezzet algısına yaraşır şekilde hazırlıyor ve servis yapıyoruz. Gülen Yemek olarak aynı zamanda düğün ve nişan gibi organizasyonlarda toplu yemek servisi yapabilmekteyiz. Bu organizasyonların sahipleri bizden hangi yemekleri talep ederlerse biz o yemekleri kaç kişi olursa olsun hazırlıyor ve yerinde servis yapabiliyoruz” dedi.
Bolu Göynük’te iki restaurantlarının bulunduğunu belirten Gülen Yemek Restaurant Catering Hizmetleri Firması Sahibi Erdal Gülen, “Bu restaurantlarımızda Türk yemekleri üzerine çalışıyoruz. Sulu yemek, çorba, köfte, döner, pilav, tatlı türü yemekleri Anadolu insanının lezzet algısına yaraşır şekilde hazırlıyor ve servis yapıyoruz. Gülen Yemek olarak aynı zamanda düğün ve nişan gibi organizasyonlarda toplu yemek servisi yapabilmekteyiz. Bu organizasyonların sahipleri bizden hangi yemekleri talep ederlerse biz o yemekleri kaç kişi olursa olsun hazırlıyor ve yerinde servis yapabiliyoruz” dedi.

Türk mutfağının dünyanın en zengin üç mutfağı arasında bulunduğunun altını çizen Gülen, “Maalesef son yıllarda Türk insanının hayatına giren hazır yemek kültürü Türk mutfağını olumsuz şekilde etkilemiş durumda. Özellikle çalışma hayatının zorluğu dolayısıyla akşam eve gelen, karı-koca çalışanlar hazır olsun, pratik olsun diyerek mutfağa girmek yerine, hazır yemek ısmarlıyorlar. Bunlar içinde Türk mutfağından örnekler de var ama çoğunluğu yabancı yemek kültüründen oluyor. Hazır yemek kültürü Türk mutfağının sıcaklığını ortadan kaldırmamalı. Bir şekilde çalışan karı ve kocalar mutfağa girmeli ve Türk mutfağının zenginliğini akşam sofralarına koyabilmeli. Bu konuda uzmanlar da hazır yemek kültürünün insanları obeziteye yönlendirdiğini ifade ediyorlar ve Türk mutfağının zenginliğinden bahsederek sulu yemeklerin yapılmasını öneriyorlar” diye konuştu.

Türkiye’de yaşanan ekonomik türbülans ortamının ve yüksek enflasyonun Türk mutfağını da olumsuz şekilde etkilediğini vurgulayan Gülen, “Biz özellikle restoranlarımızda ve organizasyon yemeklerimizde bunu çok yakından hissediyoruz. Artan gıda fiyatları, yemek malzemelerini hazırladığımız menülerimize yansıtmak zorunda kalıyoruz. Bu durum elbette müşterilerimizin istemediği bir durum. Bu durumu müşterilerimize açıklamak zorunda kalıyoruz. Sürekli artan gıda fiyatları dolayısıyla bunu menülerimize yansıtmak zorunda kalmayı elbette biz de istemeyiz. Ama özellikle kaliteli ve lezzetli yemekler yapmak durumunda olduğumuz için bunu gerçekleştirmekten kaçınamıyoruz” ifadelerini kullandı.

2023 için koydukları hedeflere belli oranda ulaştıklarını söyleyen Gülen, “Yaşadığımız ekonomik türbülans, insanlarımızın alım gücünün düşmesi ve paranın satın alma gücünün azalması dolayısıyla tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzde de olumsuzluklar yaşandı. Buna rağmen 2023 için koyduğumuz hedeflerimize belli oranda ulaştığımızı söyleyebilirim. 2024 için de elbette hedeflerimiz olacak. Bu hedeflerimize ulaşmada sıkıntılar çekebileceğimiz çok. Türkiye’nin acil zamanda bu ekonomik sıkıntıdan kurtulması gerekiyor. Özellikle insanlarımızın cebindeki paranın alım gücünün yükseltilmesi gerekiyor. Bunun yanında insanlarımızın cebine geçinebilecekleri düzeyde bir parayı da koymak gerekiyor. Bunu yapabilmek için de hükümetin çok daha nitelikli ekonomik programla uygulaması gerektiğini düşünüyorum. Hükümet, enflasyonla mücadelenin süreceğini ve 2024 Haziran ayından itibaren belli oranda düşüş yapacağını söyledi. Merkez Bankası’nın ve Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı kararlara göre bu hedeflere nasıl ulaşabileceğimize dair bir öngörü şimdilik yok. Özellikle asgari ücretli ve emekli kesim gerçekten çok zor günler geçiriyor. Bu sebeple hükümetin piyasaya para vermesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef Merkez Bankası ve Hazine ve Maliye Bakanlığı piyasadaki parayı sıkılaştırma politikaları uyguluyor. Eğer insanlarımızın cebine para girerse, hem tüketiciler kolay alışveriş yapabilirler, hem de bizim gibi hizmet sektörleri rahatlar” açıklamasını yaptı.
TEL: 0 374 451 60 01
GSM: 0 532 697 83 34
ALO SİPARİŞ HATTI: 0 374 451 22 59
BU BİR TANITICI HABERDİR

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı