Günümüzün Çanakkale'si Gazze!

“Çanakkale Geçilmez” sözleriyle tarihe geçen Çanakkale Zaferi’nin bir benzerini de şimdi Müslümanlar Gazze’de yazıyor.

GÜNDEM 18.03.2024, 04:35
Günümüzün Çanakkale'si Gazze!
Hakk’ın batıla karşı kazandığı en büyük galibiyetlerden birisi olan Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü. 18 Mart 1915’de yedi düvelin bir olup Çanakkale Boğazı’ndan geçmeye çalışarak hilafetin merkezi İstanbul’u düşürmeye çalıştığı bir dönemde, Müslümanlar birlik olmanın gücünü göstererek imkansız denilen bir zaferi kazandı. “Çanakkale Geçilmez” sözleriyle tarihe geçen Çanakkale Zaferi’nin bir benzerini de şimdi Müslümanlar Gazze’de yazıyor.

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana terörist İsrail ve Batılı emperyalistlerin başlattığı soykırım ve vahşette direnen Gazzeli Müslümanlar da Çanakkale’de olduğu gibi muhteşem bir direniş ortaya koyuyor. Ancak günümüzün Çanakkale’si olan Gazze’de Filistinli mücahitlerden başka kimse yok. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın işgalini Gazze’den engellemeye çalışan Filistinli kardeşlerimiz ne yazık ki bu kez dünya Müslümanlarından mücadelelerine fiili bir katkı göremedi.

109 yıl önce tüm ümmet coğrafyasından bir araya gelen Müslümanlar, Hakk’ın batıla karşı kazandığı en büyük galibiyetlerden birisi olan Çanakkale Zaferi’ni kazanmıştı. Yedi düvelin bir olup Çanakkale Boğazı’ndan geçmeye çalıştığı dönemde, İslam’ın kardeşlik gücünü batılı emperyalistlere gösteren Müslümanlar bugün yeniden o ruha muhtaç. Günümüzün Çanakkale’si Gazze’de, Siyonist İsrail ve Batılı emperyalistlerin başlattığı soykırım ve vahşete direnen Gazzeli Müslümanlar, canı pahasına mücadele ediyor. 33 binden fazla Müslüman’ın şehit edildiği Gazze’de 7 Ekim’den bu yana Filistinliler yalnız başına İsrail ve İsrail destekçilerine karşı direniyor. Çanakkale’de gücünü gösteren ümmetin bu kez de Gazze’de destan yazmasını bekleyen Filistinliler, dünya Müslümanlarının yüreklerinde yeniden Çanakkale ruhunun filizlenmesini bekliyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı