Hacı Bayram Tonbul: Ankara’dan Gazze’deki kahraman direnişi selamlıyoruz

İngiltere Büyükelçiliği önünde toplanan memurlar, İsrail’e verilen desteğin kesilmesini istedi, Gazzeli mücahitlere selam gönderdi…

GÜNDEM 04.11.2023, 04:35
1
Hacı Bayram Tonbul: Ankara’dan Gazze’deki kahraman direnişi selamlıyoruz
Bayındır Memur-Sen, Enerji Bir-Sen ve Ulaştırma Memur-Sen, İngiltere Büyükelçiliği önünde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına sessiz kaldığı ve destek verdiği gerekçesiyle İngiltere’yi protesto etti.
Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı üç sendika İngiltere Büyükelçiliği önünde eylem gerçekleştirdi. Eylemde konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Filistin'in, 21. yüzyılda tüm dünyanın gözleri önünde insanlık tarihinin en vahşi soykırımlarından biriyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Filistin topraklarının günlerdir fosfor bombalarıyla bombalandığını ifade eden Tonbul, İsrail'in kundaktaki bebek, çocuk, kadın ve yaşlı ayırt etmeden katlettiğini belirtti.
Eyleme, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan ve çok sayıda Memur-Sen üyesi katıldı.

Birleşmiş Milletler’in üç maymunu oynadığını söyleyen Tonbul; “Enerji havzalarını, enerji koridorlarını ele geçirmek için bugün Filistin’de, Gazze’de, Batı Şeria’da insanlık katlediliyor, alçakça bir soykırım uygulanıyor. Eski sömürü düzeni aynı vahşetiyle yeniden canlandırılmak isteniyor. Kongo’da kauçuk tarlalarında çalışan çocukların ellerini kesen, Afrika’yı köleleştiren ve sömüren, Amerikan yerlilerine soykırım uygulayan, dünyanın tamamını sömürgeleştiren ve fakirleştiren, yüz milyonlarca insanın katili ülkeler; yeni bir sömürge düzeni kurmak için yeniden katliamlar yapıyorlar. Bir yandan da meseleyi bir din savaşına dönüştürüyorlar. ABD Dışişleri Bakanı İsrail’e gidince, ‘Ben buraya bir dışişleri bakanı olarak değil bir Yahudi olarak geldim’ diyebiliyor. Netanyahu her gün Tevrat’tan bölümler okuyarak bir din savaşı verdiğini ilan ediyor. Amerikan neo-conlar, Hıristiyan Siyonistler salya akıtarak İsrail’i destekliyor. BM’nin kontrolündeki yerlere sığınmış binlerce insanı katlettiler. İnsanlara sığınacak yer bırakmadılar. Uluslararası toplum ve kurumlar ise üç maymunu oynuyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Emperyalizmin yenileceğini kaydeden Tonbul, “Elbette zalimler yenilecek, zulüm bitecek, emperyalist dünya yenilecek, insanlık kazanacaktır. Geriye insanlık tarihine yazılacak olan utanç görüntüleri kalacaktır. Bizler, Memur-Sen’e bağlı Enerji Bir-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Bayındır-Sen olarak; soykırımcı zalimlere karşı Filistin’le direniş içinde olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Ankara’dan Gazze’deki kahraman direnişi selamlıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı