Hafize Gaye Erkan OVP sonrası bankacılar ile buluştu

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Bankalar Birliği yönetimiyle bir araya geldi. Görüşmenin gündemi Orta Vadeli Program çerçevesinde bankacılık sektörü oldu

EKONOMİ 11.09.2023, 10:20
3
Hafize Gaye Erkan OVP sonrası bankacılar ile buluştu
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan, 2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program'ın ( OVP) açıklanmasının ardından bir araya geldi.
TBB tarafından yapılan açıklamada, toplantının OVP kapsamında bankacılık sisteminde Türk Lirası'nın ağırlığının artırılmasına yönelik sektördeki son durumu ve gelecekteki beklentileri ele aldığı belirtildi.
Açıklamada, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın, toplantının verimli ve yapıcı geçtiğini ifade ettiği vurgulandı.
TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın da bankacılık sektöründeki TL cinsi varlık ve yükümlülüklerin ağırlığını artırmaya yönelik kararlılıklarını vurguladığı bildirildi. Erkan ve Çakar'ın, Merkez Bankası ile bankacılık sektörünün aynı görüşte olduğu konusundaki memnuniyetlerini ifade ettikleri belirtildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı