Halk ayaklandı

İşgalci Siyonist İsrail güçleri, ÖNCEKİ gece Gazze’deki vahşi saldırılarının boyutunu artırdı. Saldırılar sonucunda Gazze’nin birçok yerinde ciddi yıkımlar gerçekleşirken, saldırılara karşı Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlar sokaklarda eylemler gerçekleştirdi. Bazı illerde ise iktidar partisinin temsilcilikleri önünde tepkiler dile getirildi.

GÜNDEM 29.10.2023, 04:35
1
Halk ayaklandı
İşgalci İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye saldırıları, 22’nci gününde şiddetini artırarak devam etti. Türkiye'nin dört bir yanındaki halk, bulundukları illerin meydanlarına çıkıp Gazze'ye ölüm kusan Siyonist İsrail'i protesto etti. Gece boyunca dualarla Gazze’deki Müslümanları yalnız bırakmayan vatandaşlar, Türk ve Filistin bayrakları kaldırarak, İsrail ve ABD aleyhinde sloganlar attı.
Ankara’da eylemciler birçok farklı noktada toplanan vatandaşlar, Anadolu Gençlik Derneği’nin çağrısı ile TBMM’de ve AK Parti Genel Merkezi önünde toplanırken, İsrail’e karşı adım atılması için çağrıda bulundu. Ankara’da ABD Ankara Büyükelçiliği önünde toplanma çağrısında bulunan Ankara Filistin Dayanışma Platformu ise büyükelçilik önünde Filistin ve Türk bayrakları ile eylem gerçekleştirdi.
İstanbul’da İsrail ve ABD başkonsolosluğu önünde bir araya gelen AGD öncülüğündeki kalabalık grup, İsrail’in gerçekleştirdiği katliama dikkat çekerken, konsoloslukların önünden tepkilerini dile getirdiler.
Konya’da AGD öncülüğünde bir araya gelen STK’lar Gazze’deki saldırıların başlaması ile birlikte yürüyüş ve basın açıklaması ile eylem gerçekleştirilirken, Bursa, Balıkesir, Isparta, Antalya, Tokat, Elâzığ, Edirne, Trabzon, Aksaray, Osmaniye, Kayseri, Kırıkkale ve Sakarya’da da eş zamanlı olarak kent meydanlarından İsrail’in gerçekleştirdiği katliama karşı eylem gerçekleştirildi.
Bazı illerde İsrail’e karşı tepkilerini dile getirmek isteyen vatandaşlar, kent meydanlarının yanı sıra iktidar partisinin il temsilcilikleri önünde toplanarak, İsrail ile ilişkilerin kesilmesi ve Filistin’in yanında yer alınması için çağrıda bulundular. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı