Haluk Levent'ten Kızılay çadırı çıkışı! Dikkat çeken Trendyol detayı

Haluk Levent, bağlandığı Halk TV yayınında, Kızılay'ın AHBAP'a çadır satmasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Levent, Kızılay çadırlarının sadece kendilerine de satılmadığını söyledi.

GÜNDEM 02.03.2023, 11:05
Haluk Levent'ten Kızılay çadırı çıkışı! Dikkat çeken Trendyol detayı
Kızılay yönetiminin 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin üçüncü gününde, depodaki çadırları dağıtmayıp 46 milyon TL’ye sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu AHBAP Derneği’ne sattığı ortaya çıkmıştı. Daha sonra Kızılay'ın Türk Eczacıları Birliği'ne de para karşılığında çadır sattığı ortaya çıkmıştı. Ortaya atılan iddiaları ise Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık doğrulamıştı.
Kızılay böyle bir zamanda çadır satması büyük infiale neden olurken Genel Başkanı Kerem Kınık’a ise tepkiler dinmiyor.
Kızılay'ın AHBAP'a çadır satmasıyla ilgili Haluk Levent, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına telefonla bağlandı.

Haluk Levent'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Kızılay çadırları sadece Ahbap'a satılmadı. Murat Ağırel'in gazetede yazdığı gibi. İki üç kuruma satıldı. Bu konuda biz doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Burada insanlar ölüyordu, donuyordu, eksi 10 derecede insanlar ağlıyordu. Zaten kepçe yok. Çok eksik var. Evet devlet görevlileri gelmiş ama yetişemiyorlar. İnsanlara en başta ne lazım? Çadır lazım. Ben çadır bulun diyorum, hiç kimse bulamıyor. Bazıları çadırları stoklamış. Şu anda bölgeye yavaş yavaş gelen çadırlar bugün geldi daha. Ama Kızılay çadırları hemen vardı. Yani ertesi gün halka ulaştırabilecektik. Benim o anda Kızılay'danmış, şundanmış, bundanmış deme lüksüm yoktu. Ben Kızılay'la işbirliği yapıp çadır almadım.TRENDYOL'DA DAHİL GÖRÜLMÜŞ
Trendyol'da dahi görülmüş. İnanamadık önce ama onu sorgulamak için zaman yoktu. Ben de hemen diyerek eğer bunlar kışlık çadırlarsa üçe beşe bakmayın hemen alın dedim.İNSANLAR ÖLÜRKEN BEN BEKLEYİN DİYEBİLİR MİYİM?
Ben şu anda depremlerden sonra kışlık izolasyonlu çadırların fiyatı 20 bin liradır. Biz de 19 bin 250 liraya aldık ama yine de 25 bin lira da olsa alırdım çünkü burada insanlar ölüyordu, donuyordu. Ben pazarlık yapmayadabilirdim. İnsanlar donuyor, ağlıyor, ölüyorken ben bekleyin kurumlar arası bir görüşme yapacağım diyebilir miyim? Kızılay çadır satmamalıydı bence ama satıyorsa da alırım ne yapabilirim?
İzmir depreminde Tunç Soyer bir kampanya başlattı. AHBAP Derneği'ne gelen paralardan şartlı bağışlar vardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aktardı.
İçişleri Bakanlığı'nın projesine de şartlı bağışlar geldi. Yeni kurulan Deniz Feneri orada su kuyuları yapıyor. Biz şartlı bağışları alıp su kuyusu yaptırdık. Bunu da tweet yaptırdık. 15 şehidimiz adına yaptırdık.
Biz kamu yararına dernek statüsü almadık. Biz basit ve amatör bir dernek kalmak istedik. Son dönemde çok büyüdük. Ama biz kamu yararına statü istemedik.
En son 2 milyarı geçmişti. Gerçekten bu kadar da bilmiyorum. Özellikle cevap vermemek için öğrenmiyorum. Çünkü para işleri bizim işimiz değil. Ben sahadayım.
En büyük eksik şu günlerde gıda. Gıdaya çok önem veriyoruz. Beş ayrı firmadan teklifleri aldık. Dağıtmaya başladık. 3600 konteyner satın aldık, dağıtımlar başladı. En az 2 bin konteyner daha istedik.
Spekülasyon olsun diye iktidar yanlısı, iktidar karşıtı şunu diyebiliyorlar. 35 bine Bursa'da yapıyorlar. Ben bu insanları banyosuz konteynerlarda yatırmam. İnsanlar rahatlıkla evinde, küçük bir konteynerda küçücük bir rahatlama yapsın diye bağış yaptılar. Ben ucuz konteynerlerı alamam. Fahiş fiyatlı konteynerleri de alamam.KIZILAY ÇADIRLARININ FAHİŞ FİYAT OLMADIĞINI ORTAYA ÇIKARDIK
Kızılay çadırlarının fahiş fiyat olmadığını ortaya çıkardık. Fahiş fiyat olsa alır mıydın, alırdım orada.
Bütün bu paralar ekranlarda, her yerde olacak. Hiçbir kurumun şeffaf olmadığı kadar. Üç yıl önce İzmir Belediyesi'ne de, Afrika'da su kuyuları için 200 bin TL ki şehitlerimiz adına yapıldığı için bütün dernekler karar aldı. 200 bin TL Deniz Feneri'ne. Ki dediğim gibi eskiden midemizi bulandıran Deniz Feneri değil. Geldiler, yeni yönetimle orada kuyular açtılar. 200 bin TL benim param da değil vatandaşın parası Diyorlar ki şehitler için harcayın bu parayı. Şimdi biz bunları dernek olarak kasamızda tutamıyoruz. Bunu harcamak zorundasınız.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Nisan 2023
İmsak 04:55
Güneş 06:17
Öğle 12:47
İkindi 16:21
Akşam 19:08
Yatsı 20:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı