HAMAS: "İşgalciler tamamen sınır dışı edilinceye kadar savaşmaya devam edeceğiz"

İslami Direniş Hareketi HAMAS yaptığı açıklamada, Filistinlilerin, işgal altındaki toprakları İsrail işgalinin pençesinden tamamen kurtarıncaya kadar mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

DÜNYA 11.09.2023, 13:45
3
HAMAS:
HAMAS yaptığı açıklamada, "Filistinliler işgale karşı çabalarını Batı Şeria genelinde sürdürecek ve özellikle kutsal Kudüs şehri ve Mescid-i Aksa yerleşkesinde Tel Aviv rejiminin suçlarıyla korkmadan yüzleşecek" ifadelerine yer verdi.
Siyonist düşmana karşı uzun vadeli savaşın sonunda işgalcilerin sınır dışı edilmesi, işgal edilen toprakların özgürleştirilmesi ve Filistinlilerin özgürlüğünün yeniden sağlanmasıyla sonuçlanacağının altını çizdi. Açıklama, İsrail ordusunun Cumartesi günü Batı Şeria'nın güneyindeki bir mülteci kampına düzenlediği ve Filistinli bir gencin ölümüyle sonuçlanan vahşi saldırısının ardından geldi. 16 yaşındaki Milad Munther Al-Ra'i, El Arroub mülteci kampına baskın düzenleyen İsrail güçleri tarafından vurularak öldürüldü.
Filistin Kızılayı Derneği (PRCS), Ra'i'nin kamptaki çatışmalar sırasında sırtından ve göğsünden vurulduğunu söyledi. Resmi Filistin haber ajansı WAFA, yerel kaynaklara dayandırarak, İsrail askerlerinin baskın sırasında bir grup genç ve çocuğa gerçek mühimmat ve zehirli göz yaşartıcı gaz kapsülleri sıktığını bildirdi.
Siyonist birlikler, rejimin "aranan" Filistinlileri gözaltına alma bahanesiyle Batı Şeria'nın çeşitli şehirlerine neredeyse her gün baskınlar düzenliyor. Baskınlar genellikle bölge sakinleriyle şiddetli çatışmalara yol açıyor. İşgal altındaki Filistin topraklarında ve Gazze'de bu yıl 200'den fazla Filistinli öldürüldü. Bu ölümlerin çoğunluğu Batı Şeria'da kaydedildi. Bu rakamlar, 2023 yılının, Birleşmiş Milletler'in ölümleri takip etmeye başladığı 2005 yılından bu yana Batı Şeria'daki Filistinliler için en ölümcül yıl olduğunu gösteriyor. Birleşmiş Milletler'e göre daha önce 2022, 33'ü reşit olmayan 150 Filistinlinin öldürüldüğü en ölümcül yıl olmuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:16
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:56
Yatsı 21:30
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı