HAMAS’ın kadrosu iyi durumda

HAMAS'ın yurt dışı sorumlusu Halid Meşal, terörist İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik yaklaşık 50 gün süren saldırısından sonra üst düzey askeri kadronun durumunun iyi olduğunu belirtti ve "Direniş iyi. Evet, savaşçılar, komutanlar, bazı askeri liderler arasında şehitler var ama ilk sıralarda olanlar yok. Bütün bunlara rağmen direniş iyi. Direnişin silahları, tünelleri ve yönetimi sağlam" dedi.

DÜNYA 26.11.2023, 04:35
HAMAS’ın kadrosu iyi durumda
HAMAS yöneticisi Halid Meşal, İstanbul'da düzenlenen ve telekonferans aracılığıyla katıldığı Uluslararası Müslüman Parlamenterler Forumu'nun açılışında konuştu. Meşal, HAMAS'ın üst düzey komutanlarının İsrail saldırılarındaki durumuna dair şunları söyledi:
"Direniş iyi. Evet, savaşçılar, komutanlar, bazı askeri liderler arasında şehitler var ama ilk sıralarda olanlar yok. Bütün bunlara rağmen direniş iyi. Direnişin silahları, tünelleri ve yönetimi sağlam."
Halid Meşal, HAMAS'ın kendisini uzun bir savaşa hazırladığını da vurgulayarak, "Kendimizi uzun bir savaşa hazırladık ama uzun süreceğini düşünmüyoruz. İnsani durum canımızı acıtıyor ama yürüyüşten caydırmıyor. Komutanlar da şehit oluyor, şehitler arasında onların yakınları da var" dedi.
İsrail'in hiçbir hedefine ulaşamadığını savunan HAMAS yöneticisi, Filistinlilerin bazılarının Gazze Şeridi'nin kuzeyini terk etse de çoğunun hâlâ yerlerinde kalmayı sürdürdüğünü belirtti.

Meşal, "İsrail'in tüm planlarının direnişçiler tarafından ayaklar altına alınacağını ve savaştan sonra Gazze'deki yönetimin onların istediği şekilde olmayacağını" vurguladı.
Gazze Şeridi'ndeki insani araya ilişkin ise Meşal, ilk günden beri esir alınan sivilleri serbest bırakmak istediklerini söylediklerini ve başlangıçta bir kısmını da serbest bıraktıklarını hatırlattı.
Meşal, insani aranın, "esirlerin serbest bırakılması, saldırıların sona ermesi ve yardımın girişi" olmak üzere üç şeyi gerçekleştirmek için verildiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 29 Şubat 2024
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:39
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı