Hamas'tan Irak ve Suriye açıklaması! "Biden yönetimi sorumludur"

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, ABD'nin Irak ve Suriye'ye yönelik saldırılarını kınadı. Hamas, bunun tehlikeli bir tırmanış, iki Arap ülkesinin egemenliğinin ihlali ve onların güvenliğine ve bölgenin istikrarına yönelik bir tehdit olduğunu vurguladı.

DÜNYA 04.02.2024, 14:00
2
Hamas'tan Irak ve Suriye açıklaması!
Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS tarafından Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ABD'nin iki ülkeye yönelik saldırganlığının İsrail'in yayılmacı gündemine hizmet ettiğini ve Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkına karşı işlediği iğrenç suçları örtbas ettiğini ekledi.
Hamas, Biden yönetimini Irak ve Suriye'ye yönelik bu vahşi saldırının yansımalarından sorumlu tuttu.
Yapılan açıkalamada, Gazze Şeridi'nde halkımıza yönelik Siyonist saldırganlık, soykırım ve etnik temizlik suçları durdurulmadıkça, Filistin ve Arap toprakları üzerindeki Siyonist-Nazi işgaline son verilmedikçe, bölgenin istikrara ve barışa tanık olmayacağını vurgulandı.
Hamas, ABD yönetimine saldırgan politikalarını gözden geçirmesi ve tüm dünyanın gözü önünde işlenen soykırım suçları karşısında kayıtsız kalmayacak olan Arap halklarının egemenlik ve çıkarlarına saygı duyması çağrısında bulundu.
Cuma günü ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Irak ve Suriye'de İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'ne yönelik misilleme saldırıları başlatılacağını duyurdu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı