Hamas'tan İsrail'in alçak saldırısıyla ilgili açıklama: 'Soykırım' suçunun devamıdır

Hamas, Siyonist İsrail'in Gazze Şeridi'nde yerinden edilmiş sivillerin barındığı bir Birleşmiş Milletler (BM) okulunu bombalaması ile ilgili açıklama yaptı.

DÜNYA 07.06.2024, 22:05
1
Hamas'tan İsrail'in alçak saldırısıyla ilgili açıklama: 'Soykırım' suçunun devamıdır
Hamas, Siyonist İsrail'in Gazze Şeridi'nde yerinden edilmiş sivillerin barındığı bir Birleşmiş Milletler (BM) okulunu bombalamasının “işgalci rejim tarafından işlenen soykırımın bir devamı” olduğunu açıkladı.
Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının, yerinden edilmiş Filistinlilerin barınma merkezi olarak kullandığı, Gazze kentindeki Şati Mülteci Kampı'nda BM Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) ait Esma Okulu'nu bombalamasının "İsrail tarafından işlenen soykırım suçunun devamı olduğu" ifade edildi.
Siyonist İsrail güçlerinin son iki gün içerisinde UNRWA'ya ait iki okulu bombaladığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Siyonistlerin, UNRWA genel merkezini ve yerinden edilmiş binlerce kişiyi barındıran okulları hedef alması, soykırım suçunun devamıdır. Bu adımlar, faşist işgal hükümetinin halkımıza karşı yaptığı soykırımdır."
Açıklamada, Siyonist İsrail'in yaklaşık 148 tesisi (UNRWA'ya ait) tamamen ya da kısmen tahrip ettiği belirtilerek, burada barınan çoğu çocuk, kadın ve yaşlı olmak üzere yüzlerce yerinden edilmiş sivili öldürdüğü kaydedildi.
Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi bugünkü açıklamasında,  Siyonist İsrail savaş uçaklarının yerinden edilmiş Filistinlilerin barınma merkezi olarak kullandığı, Gazze kentindeki Şati Mülteci Kampı'nda UNRWA'ya ait Esma Okulunu hedef alarak 3 Filistinlinin ölümüne 7'sinin yaralanmasına yol açtığını belirtmişti.
Siyonist  İsrail güçleri, dün de Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nda yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı UNRWA'ya ait bir okulu bombalamıştı.
Saldırıda 14'ü çocuk, 9'u kadın 40 Filistinli hayatını kaybetmiş, 23'ü çocuk 18'i kadın olmak üzere 74 kişi de yaralanmıştı.
Siyonist İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328'i çocuk, 10 bin 171'i kadın olmak üzere 36 bin 731 Filistinli şehit edildi, 83 bin 530 kişi yaralandı.
Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı