Hazır olun! Bu kış çok sert geçecek..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanı Yüksel Yağan, bu kış hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olacağını ve bu ayların bol yağışlı geçeceğini bildirdi.

GÜNDEM 27.11.2023, 13:20
1
Hazır olun! Bu kış çok sert geçecek..
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanı Yüksel Yağan, bu kışın hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde olacağını ve bol yağışlı geçeceğini açıkladı.
Yağan, Aralık, Ocak ve Şubat aylarındaki beklenen hava durumu hakkında bilgi verdiği açıklamasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün üç aylık süre içinde hava sıcaklığı ve yağışlarla ilgili meteorolojik değerlendirmelerde bulunduğunu ifade etti. Yağan, "Üç aylık periyotta hava sıcaklıklarının mevsim normallerine göre biraz daha yüksek olacağını öngörüyoruz. Özellikle iç kesimlerde bu durum daha belirgin olacak. Sıcaklıklar, genel olarak mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredecek" dedi.
Kış aylarında yağışların geçmiş yıllara göre daha şanslı olacağını dile getiren Yağan, "Ülkemizi bu dönemde yağışlı sistemlerin etkisi altına alacağını öngörüyoruz. Aralık ayında biraz daha az olmak üzere Ocak ve Şubat aylarında yağışlarda daha şanslı olacağız. Doğu Anadolu, iç kesimler ve yüksek rakımlı bölgelerde kar, alçak kesimlerde ve sahil illerinde ise yağmur şeklinde görülecek. Bu kış, geçmiş yıllara göre yağış anlamında daha olumlu geçecek" şeklinde konuştu.
Yağan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak doğru ve gerektiğinde uygun zamanda tahminleri ve meteorolojik uyarıları yaptıklarını vurgulayarak, sosyal medyada "sorumlu olmayan" kar yağışı ve şiddetli meteorolojik olaylarla ilgili yanıltıcı paylaşımların yapıldığını ifade etti. Vatandaşları doğru ve güncel bilgiler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarını takip etmeye davet etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 28 Şubat 2024
İmsak 05:46
Güneş 07:05
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:38
Yatsı 19:52
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı