Hem uzatıyor hem gürleştiriyor, bu yağlar resmen doğal lifting etkisi yaratıyor

Kirpikler, etkileyici bakışlar açısından son derece önemlidir. Bu neden ile kirpikler için de ayrıca bir bakım rutininin oluşturulması gerekir. Peki, kirpik bakımında nelere dikkat edilmelidir? İşte doğal yöntemler ile kirpik bakımına dair detaylar…

SAĞLIK 09.07.2024, 03:15
Hem uzatıyor hem gürleştiriyor, bu yağlar resmen doğal lifting etkisi yaratıyor
Uzun ve gür kirpikler, bakışları daha da anlamlı kılar. Ayrıca uzun ve gür kirpiklerin kişinin özgüvenine de olumlu katkıda bulundukları bilinir.
Günümüz gelişen kozmetik ve güzellik sektörü kapsamında kirpikleri uzatmak için ‘lifting’ yöntemi kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemin kalıcılığı yaklaşık olarak 3 ila 4 hafta aralığındadır.
Lifting yöntemine gerek maddi gerek ise de vakit faktörlerinden ötürü sıklık ile başvuramayan pek çok kişi, kirpiklerini doğal yollar ile uzatmanın yollarını araştırır. Bu kapsamda bizler de bu içeriğimizde kirpik köklerini doğal olarak besleyen bazı yağlara yer verdik. İşte o yağlara ilişkin detaylar…
Kirpiklerinin daha hızlı uzayıp gürleşmesini isteyen pek çok kişi, sosyal medyanın da etkisi ile zararlı yöntemlere başvurabilir. Özellikle kirpik kesme videolarının yayılması ile birlikte birçok kişinin kirpiklerini uzatmak adına bu yönteme başvurduğu bilinmektedir. Ancak uzmanlara göre bu, son derece yanlıştır.
Kirpiklerin kesilmesi, istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Kişi kirpiklerini kesmek isterken göz kapaklarına zarar verebilir. Yanı sıra kesilen kirpiklerin uzaması, tahminlerden çok daha uzun olabilir. Bu neden ile bu yönteme kesinlikle başvurulmaması gerekir.
E vitamini, cilt ve saç sağlığını destekleyen vitaminlerin başında gelir. Cildi pürüzsüzleştiren bu vitamin, aynı zamanda kıl köklerini de harekete geçirir. Genel olarak saçın daha hızlı uzamasını sağlamak için kullanılan bu vitamin, kirpikler üzerinde de etkilidir.
Düzenli E vitamini kullanımı neticesinde kirpiklerin hızlı bir şekilde uzayıp gürleştiği bilinmektedir.
Kirpikleri doğal olarak besleyip uzatan ve gürleştiren bazı yağlar şu şekilde sıralanabilir:
Badem yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, hint yağı, fındık yağı.
Yukarıda sıralamış olduğumuz yağların yanı sıra; yeşil çay, aloe vera ve vazelinin de kirpikleri uzattıkları bilinmektedir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:43
Güneş 05:24
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:05
Yatsı 21:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı