İçişleri Bakanı açıkladı: B sınıfı ehliyetle 125cc kullanılır mı?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, B sınıfı ehliyet sahiplerinin 125 CC altı motosiklet kullanımı için eğitim şartı bulunduğunu açıkladı

GÜNDEM 11.09.2023, 12:25
İçişleri Bakanı açıkladı: B sınıfı ehliyetle 125cc kullanılır mı?
İçişleri Bakanı Bakan Yerlikaya, son dönemde motosiklet kaynaklı trafik kazalarındaki artışa dikkat çekti ve B sınıfı ehliyet ile 125 cc altı motosiklet kullanımı hakkında açıklamalarda bulundu.
Bakan Yerlikaya, "Motosikletten kaynaklanan ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında son zamanlarda bir artış var. Dolayısıyla motosiklet sürücülerinin B sınıfı ehliyet ile 125 cc altında motosiklet kullanabilmeleri için eğitim almaları lazım" dedi.
125 cc'lik motosikletlerin B sınıfı ehliyetlerle kullanılabilmesine yönelik çalışmaların başladığını belirten Bakan Yerlikaya, bu konuda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın bir arada çalıştığını ifade etti.
Bakan Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 
 "Bu konuda daha önce bir çalışmaya başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili çalışmaya devam ediliyor. Eğitim önemli. Ben de bir motosiklet kullanıcısıyım. Dolayısıyla motosiklet sürücülerinin B sınıfı ehliyet ile 125 cc altında motosiklet kullanabilmeleri için eğitim almaları lazım. Motosikletten kaynaklanan ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında son zamanlarda bir artış var. Dolayısıyla motosiklet sürücülerinin B sınıfı ehliyetle 125 cc altındaki motosiklet kullanabilmeleri için eğitim almaları çok önemli ve gerekli" 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı