İDDEF, 56 ülke 310 bölgede ramazan çalışmaları yapacak

2024 yılı Ramazan çalışmalarını “İyilik Seninle” sloganıyla başlatan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), ‘Gazze ve tüm mazlum coğrafyalara Ramazan ol’ diyerek 56 ülke 310 bölgede hayırseverlerin bağışlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim edecek.

AİLE 07.03.2024, 04:35
1
İDDEF, 56 ülke 310 bölgede ramazan çalışmaları yapacak
Zekât, fitre, fidye, kumanya, iftar ve diğer yardımları, Türkiye dâhil Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki yoksul kimselere, kuraklık, açlık ve iç savaş yaşayan kriz içindeki ülkelere, medreselerde ücretsiz eğitim gören öğrencilere ve onların yoksul ailelerine ulaştıracak. İDDEF, Türkiye’deki ekipleri ve dünyanın dört bir yanındaki yerel görevlileri ile muhtaç kimseler için hazırlanan kumanyaları evlere teslim edecek. 2024 yılı için fitre bedeli 130 lira olarak belirlenirken içerisinde temel ihtiyaç gıdalarının bulunduğu kumanya paketleri için yardımda bulunmak isteyenler 750 lira bağışta bulunabilecek.
2024 yılı Ramazan çalışmalarına yönelik İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan’da mazlum coğrafyadaki kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Emanet ettiğiniz zekât, fitre, fidye, iftar, kumanya ve bağışlarınızı gerçek ihtiyaç sahibi ailelere, öğrencilere ve yetimlere ulaştırıyoruz. Yardımlarınızı, Gazze'de bombalar altında kalan ve dünyanın gözü önünde soykırıma uğrayan Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki yoksul ailelere teslim ediyoruz” denildi.
Suyun ve eğitimin öneminin belirtildiği açıklamada, “Dünyanın onlarca ülkesindeki medreselerde eğitim alan öğrencilere ve muhtaç çocuklara bayramlık kıyafet hediye ediyoruz. Afrika ve Güney Asya’da susuzluk yaşayan ve kirli suları içmek zorunda kalan kardeşlerimiz için yıl boyunca sürdürdüğümüz su çalışmalarına Ramazan’da daha da ağırlık vererek suyun önemini bir kez daha yaşadığımız günlerde insanlığa umut oluyoruz. www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/Fast/havale yoluyla, ‘0212 621 00 65’ numaralı çağrı merkezinden ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor. Hayırseverler 130 lira ile bir kişiye iftar verebileceği gibi, RAMAZAN yazıp 7230'a göndererek de 20 TL destek olabiliyor” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı