İDDEF’in insani yardım TIR’ları Gazze’de

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonunun (İDDEF), Mısır’daki yardım deposundan yüklenen kumanya, ilaç ve tıbbi malzeme gibi acil yaşam ürünlerini taşıyan 10 TIR’lık yardım konvoyu, Refah Sınır Kapısı’ndan geçiş yaparak Gazze içerisine ulaştı.

DÜNYA 29.11.2023, 04:35
1
İDDEF’in insani yardım TIR’ları Gazze’de
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 7 Ekim’den bu yana İsrail’in aralıksız devam ettirdiği saldırılar nedeniyle yerlerinden olan, okul ve hastane gibi noktalara sığınan Gazze’deki Filistinli kardeşlerine hayırseverlerin desteğiyle yardım ulaştırıyor. Bu kapsamda Gazze’deki ekipleri ve deposundan ekmek ve sıcak yemek, su arıtma tesisinden ise temiz içme suyu temin eden İDDEF, "insani ara" verilmesiyle birlikte Mısır’daki deposundan kumanya, ilaç ve tıbbi malzeme gibi acil yaşam ürünleri taşıyan 10 TIR’ını Gazze’ye ulaştırdı. Özellikle un, pirinç ve yağ gibi temel yemek ihtiyaçlarının teslim edilmesiyle İDDEF ekipleri sıcak yemek ikramları için yoğun çalışma içerisine girdi.

Mısır'da yerel tedarik altyapısıyla birlikte insani yardım malzeme deposu kuran İDDEF’ten yapılan açıklamada, “İDDEF olarak, işgal altındaki Gazze’de yoğun bombardımanın başladığı ilk günden bu yana hem kazanlarımızı kaynatarak günlük 9 bin kişilik sıcak yemek ile 50 bin adet ekmek ikramında bulunuyoruz hem de ambulans ve temiz su temini sağlıyoruz. Ayrıca büyükbaş kurban kesimlerimizin sürdüğü Gazze’de et dağıtımlarıyla beraber, sıcak yemek yapıyoruz. Bugüne kadar Gazze’deki depomuzdan sağladığımız yardımlarımıza ek olarak insani ara verilmesiyle yardım taşıyan 10 TIR’ımızı Gazze’ye gönderdik” ifadelerine yer verildi.

Basın açıklamasında Gazze’ye yardımların devam edeceği belirtilerek, “Refah Sınır Kapısı'ndan giriş yaparak Gazze’ye ulaşan yardım konvoyumuzdaki ilaç, tıbbi malzeme, gıda ve su yüklü yardım malzemelerini hastanelere, okullara ve mazlum kardeşlerimize teslim etmeyi sürdürüyoruz. Allah’ın izniyle her hafta ise insani yardım malzemesi yüklü 3 TIR’ı düzenli olarak sınıra ulaştırmayı hedefliyoruz. Özellikle saldırılarla harabeye dönen Gazze Şeridi'nin kuzeyinde 700 bin kişi temel hizmetlere erişemiyor. İDDEF olarak öncelikli çağrımız, Gazze’de kalıcı ateşkesin bir an önce sağlanmasıdır” denildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı