Iğdır'da gönüllü gençler, yetim yüreklere dokunuyor!

Iğdır'da gönüllü gençler, "Her Gençlik Merkezinin Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesi kapsamında yetim ve dezavantajlı çocuklara destek oluyor.

AİLE 10.02.2024, 11:35
 Iğdır'da gönüllü gençler, yetim yüreklere dokunuyor!
Iğdır'da gönüllü gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığının yürüttüğü "Her Gençlik Merkezinin Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesi kapsamında kent genelindeki yetim çocuklarla buluşuyor. 5 yıl önce hayata geçirilen projeyle gönüllü gençler, çocuklarla bir araya gelerek farklı etkinlikler yapıyor.

Iğdır Gençlik Merkezi ekibi, devam eden projeyle son bir yıl içinde çocuk, genç, yaşlı 700 kişiye ulaşarak maddi ve manevi destekte bulundu.
5 yıl önce başlatılan projenin kentte kesintisiz devam ettiğini dile getiren Iğdır Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Karaca konuşmasının devamında, "Proje kapsamında gönüllü gençlerin ve gençlik liderlerinin aileleri sık sık ziyaret ettiğini, ihtiyaçlar doğrultusunda ailelere destek verildiğini" kaydetti.
"Her Gençlik Merkezi'nin Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesi hakkında bilgi veren Karaca, "Gönüllü gençlerimizle çocukları evlerinden alıyoruz, gezdiriyoruz. Gençlik merkezimizde yapılan sosyal etkinlere ve belli branşlarda açılan kurslarımıza dahil ediyoruz" şeklinde konuştu.
Yaklaşık 4 yıldır projede görev aldığını söyleyen Gençlik Lideri Yeşim Memiş, "Genç yaşta eşlerini kaybeden 2 annemizin 7 çocuğuna destek veriyoruz. Biz gönüllü gençler olarak bu 7 kardeşimize sahip çıkmaya çalışıyoruz" ifadelerinde bulundu.
Memiş, dezavantajlı ailelere ve öğrencilere her yardımı ulaştırmaya gayret ettiğiklerini aktararak, "Bu yıl içerisinde gönüllü gençlerimizin hayırseverlerden topladığı gıda kolisi, kırtasiye ve giyim malzemesini yaşlılara, dar gelirli öğrencilere evlerinde ziyaret ederek ulaştırdık" ifadelerini kullandı.
Gönüllü gençlerden Kader Erdoğan da dezavantajlı durumda olan yetim çocukları evlerinde ziyaret ettiklerini söyledi.
Onlarla ilgilenmenin kendilerine de iyi geldiğini dile getiren Erdoğan, "Bu kardeşlerimizi merkezimize getirerek, çeşitli sosyal etkinlikler yapıyoruz. Devamında kafeye gidip pizza ve hamburger yiyerek birlikte vakit geçiriyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı