İhale şampiyonu Nihat Özdemir, Erdoğan'a yüklendi!

AK Parti döneminde çok sayıda ihale alan Limak Holding’in sahibi Nihat Özdemir de inşaatlardaki yüksek maliyetlerden şikayetçi olarak hükümete tepki gösterdi.

GÜNDEM 16.09.2021, 20:45
17
İhale şampiyonu Nihat Özdemir, Erdoğan'a yüklendi!
Çimento fiyatlarına tepki gösteren İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’na (İMKON) bağlı 120 bin müteahhit 24 Haziran'a kadar inşaatları kadar inşaatları durdurdu. İhale şampiyonu yandaş müteahhitler dahi yüksek maliyetlerden dolayı sitem etti. 

AK Parti döneminde özelleştirme adı altında birçok büyük projenin ihalesini alan Limak Holding’in sahibi olan Nihat Özdemir, yüksek maliyetlerden dolayı şikayetçi oldu. TürkÇimento'nun  Gaziantep’te yaptığı Anadolu Buluşmaları etkinliğine Başkan Yardımcısı olarak katılan Nihat Özdemir, elektrik fiyatlarına gelen zamlardan yakındı.

"Yabancı sermayenin bu gidişle sadece Bodrum'a tatile geleceğini" ifade eden Nihat Özdemir, “Bizim en büyük maliyetimiz enerji. Yıl başından bu yana kullandığımız elektriğin fiyatı yüzde 61 arttı. Bu kadar maliyet artışı varken sorumlusu biz gösteriliyoruz. Adeta günah keçisi ilan edildik. Fakat mevcut şartlarda yabancı yatırımcı sadece Türkiye'ye Bodrum'a tatil için gelir” diyerek hükümete yüklendi.

Müteahhitlerin çimento fiyatlarının maliyetine karşılık TürkÇimento Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik de fabrikaları devretmeye hazır olduklarını söyledi. Yücelik, "Çok üstümüze geliyorlar. İnşaatta diğer maliyetler içerisinde en az çimentonun fiyatı arttı. Biz artık fabrikaları devretmeye hazırız. Dünyanın en ucuz çimentosunu satıyoruz. Çimentonun tonu  Çin'de 70, Kuveyt'te 80, Suudi Arabistan'da 60  dolar iken Türkiye’de 35 dolar” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 05:52
Güneş 07:12
Öğle 12:57
İkindi 16:03
Akşam 18:33
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı