İHH, İncirlik seferine başladı!

“Filistin İçin Özgürlük Konvoyu” yola çıktı.

GÜNDEM 04.11.2023, 04:35
6
İHH, İncirlik seferine başladı!
İnsan Hak ve Hürriyetleri ( İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Filistin direnişine destek olmak ve terörist İsrail’in işlediği savaş suçlarına dikkat çekmek için İncirlik Üssü’ne gitmek için düzenlediği konvoy İstanbul’dan yola çıktı. “Filistin İçin Özgürlük Konvoyu” sloganıyla yola çıkan konvoya ilişkin İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, açıklama yaptı.

Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için çalışmalarına devam eden İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde düzenlenen “Filistin İçin Özgürlük Konvoyu” sloganıyla Adana'daki İncirlik Üssü'ne gitmek üzere İstanbul'dan yola çıktı. İHH’nın çağrısıyla Atatürk Olimpiyat Stadı'nın otoparkında toplanan 250 araçlık konvoyun Kocaeli, Ankara ve Konya'da çeşitli etkinlikler düzenledikten sonra 5 Kasım Pazar günü Adana'daki İncirlik Üssü'ne ulaşması planlanıyor. Türkiye ve dünyadan birçok aktivistin de katıldığı konvoy, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın yaptığı açıklamalardan sonra yola çıktı.

“Filistin İçin Özgürlük Konvoyu” konvoyu yola çıkmadan önce bir açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Eylemlerimiz sadece İncirlik Üssü’ne değil, dünyadaki tüm Amerikan üslerine yönelik. Bu üslerde 160 bin asker bulunuyor. Bu üsler dünyayı sömürmek ve Amerika'nın emperyal gücünü hissettirmek için var olan üslerdir. Aslında biz halkların kardeşliği için bu eylemi yapıyoruz. Bu eylem sadece Müslümanların bir hareketi değildir. Burada Hıristiyanlar, Yahudiler vardır. Bu vesileyle onlara da sesleniyorum. Şu anda Netanyahu aslında ikinci Hitler görevini üstlenmiş durumda. Ne yapıyor Netanyahu? Katlediyor ve kini artırıyor. Aslında Hitler'in uşağı olarak bir görev yapıyor” dedi.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı