İKEV Başkanı Dr. Abdullah Sevim: İdeal gençler yetiştirmeye devam edeceğiz

İKEV Mütevelli Heyeti, Üsküdar’da toplandı

GÜNDEM 03.11.2023, 04:35
1
İKEV Başkanı Dr. Abdullah Sevim: İdeal gençler yetiştirmeye devam edeceğiz
İKEV Mütevelli Heyeti, Üsküdar Külliyesi’nde yaptığı toplantıda 12 yıllık faaliyetlerini, başarılarını, ihtiyaçlarını ve hedeflerini müzakere etti. Çok sayıda mütevelli heyetinin katıldığı toplantıda konuşan Vakıf Başkanı Dr. Abdullah Sevim, İKEV’in Erbakan Hoca’nın üniversite açılması amacıyla kurduğunu ifade etti. Sevim, “Biz de hizmetlerimize ve ideal gençler yetiştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 12 yıldır başarı ile çalışmalarını yürüten İlim, Kültür ve Eğitim Vakfı (İKEV), mütevelli heyeti toplantısını bu yıl Üsküdar Külliyesi’nde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Üsküdar’da bulunan ilahiyat öğrenci yurdu, kütüphane, cami ve araştırma merkezinden oluşan külliyede yapılan toplantı, Kur’an-ı Kerim güzel okuma dünya birincisi, İSİLAM öğrencisi Hafız Ebubekir Kaçan’ın tilaveti ile başladı. Toplantıda Vakıf Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, yaptıkları konuşmalarda bugüne kadar yapılan çalışmalardan, hizmetlerden ve desteklerden dolayı mütevelli heyeti üyelerine teşekkür ederek vakıf ve yurt yöneticilerini de tebrik ettiler.

Başkan Abdullah Sevim, konuşmasının başında Filistin’de yaşanan katliamı hatırlatarak, “Biz burada emniyet içerisinde toplantımızı yaparken, Gazze’de kardeşlerimizin başına bombalar yağıyor, bunlardan ders alacağız, üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz; insanlık ve İslam tarihini dünüyle, bugünüyle değerlendireceğiz” diyerek sorumlulukları hatırlattı. “İKEV’i Erbakan Hoca’mız üniversite açılması amacı ile yıllar önce kurdurmuştur” diyen Abdullah Sevim, “Biz de on iki yıl önce devraldığımız yönetimle Nedim Urhan Hocamızın riyasetinde güzel hizmetler yaptık” ifadelerini kullandı. Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat da yaptığı konuşmada 12 yıldır çalıştıklarını belirterek mütevelli heyeti üyelerinden desteklerini devam ettirmelerini istedi.

Toplantıda yönetim kurulu üyesi Hasan Öz, 12 yıllık faaliyetlerini ve yurtların genel hizmetlerini görsel olarak aktardığı sunumda anlattı. Öz, yaptığı sunumda dört adet yurt binasının vakfa kazandırıldığını, başarı ile barınma ve eğitim destek hizmetlerinden dolayı yüzlerce öğrencinin topluma değerli birer fert olarak kazandırıldığını, halka açık faaliyetlerle de topluma kültürel hizmetler ve hayır hizmetleri verildiğini ifade etti.

Üsküdar Külliyesi Genel Koordinatörü Dr. Hidayet Ayan ise yurtta verilen hizmetleri, başarıları, hedefleri anlatarak destek verenlere teşekkür etti. Ayan, zor şartlarda başlangıç yaptıklarını ve sonunda hedeflenen hizmetlerin çoğunu başardıklarını, mevcut haliyle İKEV Üsküdar Külliyesi’nin göz kamaştıran bir hizmet merkezi haline geldiğini belirtti. Ayan, Üsküdar yurdunda yetişen öğrencilerin ilahiyat fakültelerinde en başarılı öğrenciler olduğunu, yüksek lisans, doktora ve öğretim üyelikleri açısından yüzde yüze yakın hedeflere ulaşıldığını, yurt içi ve yurt dışı sınavlarda da çok üstün başarılar sağlandığını söyledi.

İSİLAM’da eğitim veren üniversite hocaları da birer konuşma yaptı. İsilam İlmi İstişare Heyeti Üyesi Doç. Dr. Ahmet Gökdemir, “İlim için öğrencinin hevesi, hocanın nefesi, babanın kesesi gerekir. Selçuklu Veziri Nizâmülmülk Nizamiye Medreselerini ehlisünneti ayakta tutmak için kurmuştur, bizim çabamız da budur” dedi. Ahmet Gökdemir bu çabaya ilahiyat kurumlarından sapık insanların çıkmaması için destek verilmesini istedi. İSİLAM İlmi İstişare Heyeti Üyesi Doç. Dr. İshak Kızılarslan da şunları söyledi: “Muhafazakâr ismi verilen ve erozyona uğrayan bir toplumuz. Burada yapılan hizmet bu açıdan tahmin edilemeyecek kadar büyüktür.” Toplantı müzakereler, teklifler sonrası yapılan duayla sona erdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 03:52
Güneş 05:30
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:01
Yatsı 21:32
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı