İkinci el araç piyasası dibi gördü! Uzmanlar uyardı: Acele edin

İkinci el araç piyasası durgunlaştı, sistem değişti ve ikinci el araç alım satımlarında büyük düşüş yaşandı. Yeni dönemde neler bekleniyor?

GÜNDEM 10.11.2023, 07:40
İkinci el araç piyasası dibi gördü! Uzmanlar uyardı: Acele edin
İkinci el araç satışında yaz sonundan itibaren durgunluk yaşanıyor. Otomobil sektörü yeni stratejilere yöneldi. Galericiler ikinci el araçların fiyatlarının büyük düşüş yaşadığını belirtti.
Fahiş araç satışını önlemek için yakın zamanda peş peşe önlemler alındı. Araç piyasasını speküle etmek için açılan birçok sahte ilan tek tek yok oldu. Al-satçılar piyasadan çekildi. Satışlarda azalma yaşandı.
Elinde araç ulunan vatandaşlar da yeni araç alabilmek için takas yöntemini tercih ediyor.

Galericiler ise yeni dönemden memnun. Yeni dönemde ikinci ve sıfır araç satışlarının tekrar canlanacağını belirtiyorlar.
İMAS (İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği) Başkanı Hayrettin Ertemel bir tv programında şunları söyledi:
"Önemli olan kayıtdışının mesleğimizden elini çekmesiydi. Kayıtdışının al-satçıların elinde kalan araçları hem bizlere olsun hem de emlakçılara olsun takas yöntemi ile ellerinden çıkarmakla ilgili bir pozisyon almış durumda.
Bu araçlar bizlere de teklif ediliyor. Bazı arkadaşlarımız bunlara gayrimenkulle değiştirmek için pozisyon alıyor.
Şunu özellikle belirtmek lazım fiyatlar şu anda olabildiği en makul seviyelere indi. Yılbaşından sonra, yılın ilk çeyreğinden sonra bu fiyatların tekrar toparlanarak yükselişe geçeceğini öngörmekteyiz. Vatandaşlara araca ihtiyaçları varsa almalarını tavsiye ediyoruz. Fiyatların bundan daha aşağıya geleceğini beklemiyoruz."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı