İkinci el TOGG uyanıkları başa bela oldu! Usulsüzlükler bize de ulaşıyor

İkinci el otomobil piyasasında yaşanan sıkıntılar bir yenisi daha eklendi. İkinci el TOGG uyanıkları resmen bela oldu. İMAS Başkanı ikinci el TOGG ilanları hakkında kendilerine de usulsüzlerin ulaştığını söyledi.

EKONOMİ 24.08.2023, 10:15
1
İkinci el TOGG uyanıkları başa bela oldu! Usulsüzlükler bize de ulaşıyor
TOGG alan bazı araç sahipleri bir süreden beri ikinci el TOGG araçlarını sıfır fiyatına veya daha fazla fiyattan ilanlar giriyordu. Gelen yeni düzenleme sonrası fiyatlar geri çekilsede bu kez TOGG ilanlarının açıklama kısmına ‘teklif’ ve ‘detaylar telefonda verilecektir’ ifadeleri yazılarak telefonda yüksek fiyatlar çekildi. Şikâyetler sonrası Ticaret Bakanlığı dün harekete geçmişti. Bakanlık, ‘TOGG markasında da bu duruma göz yumulmayacağını, incelemelerin sürdüğünü’ belirtmişti.

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel yaptığı açıklamada, TOGG’un ilan siteleri üzerinde satışıyla ilgili ihlal ve usulsüzlüklerin kendilerine de ulaştığını söyledi.  
Bu tür manipülatif uygulamaların kabul edilebilir olmadığının altını çizen Ertemel, bakanlığın açıklamasıyla bu tür uygulamaların önünün kesildiğini savundu. 

İMAS Başkanı Hayrettin Ertemel, “Önümüzdeki kısa süre içerisinde cezai müeyyideler uygulanacağından bu konunun tekrarı üzerinde de caydırıcılıkta sağlanacaktır.” dedi. 

Ticaret Bakanlığı’nın 2. el otomobil fiyatları için aldığı bir dizi tebdiri de değerlendiren Ertemel, “İkinci el otomobilde fiyat artışları durdu ve spekülatif fiyatların önüne geçilerek bu manada fiyatlarda bir miktar düşüş sağlandı.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı