İmam hatipliler sabah namazında buluştu

İmam hatip camiası “Şehitlerimize rahmet, Filistin’e dua” etmek amacıyla sabah namazında bir araya geldi. Aileler Sabah Namazında Buluşuyor sloganıyla ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen buluşma, Türkiye’de 81 il, 380 ilçe ile yurtdışında 15 ülkede yapıldı.

GÜNDEM 02.01.2024, 04:35
1
İmam hatipliler sabah namazında buluştu
İmam hatipliler yeni yılın ilk gününe 81 il, 380 ilçe ve 15 ülkedeki camilerde omuz omuza saf tutarak girdi. Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen “Aileler Sabah Namazında Buluşuyor” programında imam hatip camiası şehitlerimize rahmet, Filistin’e barış, İsrail’e lanet duasıyla bir araya geldi.  Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği sıkıntılı dönemlerde hem lafzi hem de fiili duasıyla kardeşlerine destek olan imam hatip camiası bu defa Pençe Kilit operasyon bölgesinde şehit olan askerlerimiz ve Filistin için buluştu. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde bir araya gelen imam hatip camiası; günler önceden yapılan çağrılarla tüm mezunlarını ve mensuplarını camilere davet etti.

Sabah namazı buluşmasıyla ilgili konuşan ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Amerika ve terörist İsrail’i hedef alarak, “Yeni yılın ilk seher vaktinde, bebek katili, eli kanlı terörist Amerika’ya ve onun maşası İsrail’e sesleniyoruz. Ey katiller sürüsü; ellerinizi topraklarımızdan çekin, masum bebeklerimizden çekin, çocuklarımızdan çekin, kadınlarımızdan, yaşlılarımızdan çekin. O kirli ellerinizi okullarımızdan, hastanelerimizden, ibadethanelerimizden çekin. Yoksa yüz yıllardır o kirli ellerinizi kırdığımız gibi bugün de bu aziz millet sizlerin ellerini kıracaktır Allah’ın izniyle… Ey miracın durağı Kudüs, ey Selahaddin’in aşkı Kudüs, ey direnişin sembolü Gazze! Gençliğimiz sana feda olsun, malımız, canımız sana feda olsun. Özgürlüğün için son nefese kadar haykıracağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:34
Yatsı 19:48
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı