İmamoğlu’ndan ‘MYK açıklaması: Değişim, kurul değişimiyle olmaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, değişimin sadece kurul veya heyet değişikliğiyle gerçekleşmeyeceğini belirtti.

GÜNDEM 07.06.2023, 21:30
3
İmamoğlu’ndan ‘MYK açıklaması: Değişim, kurul değişimiyle olmaz
Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde, Cumhur İttifakı'nın adayı Tayyip Erdoğan, yüzde 52,18 oy oranıyla Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yenerek yeniden cumhurbaşkanı seçildi.
Ancak seçimlerde başarısızlık yaşayan parti içerisinde, 14 Mayıs'tan itibaren 'değişim' talepleri gündeme gelmeye başladı.
CHP'de dikkatler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "uzun bir yolculuğa başladığı" açıklamasına çevrilirken, aynı zamanda kurultay sürecinin başlatılması kararı alındı.
Kılıçdaroğlu, "Mücadeleye devam" diyerek tüm üyelerinin istifa ettiği MYK'nın kadrosunu belirledi ve parti teşkilatlarını kendine bağladı.
CHP lideri, MYK'yı belirlerken "toplumun yenilenme talebini dikkate aldığını" ifade etti.
Bugün gazetecilere konuşan İmamoğlu, şunları dedi:
*Genel merkezinden, en ücradaki örgütüne kadar muhasebe şart. Siyasete girdiğimden beri toplumun beklentisini önde tutan bir süreç yaşadım. Bunu yaşamaya devam edeceğim. Her zaman milletimiz, ülkemiz, devletimiz her şeyin önünde durmuştur benim anlayışıma göre.
*Değişim meselesi önemli. Çok önemli bir kavram. Geçtiğimiz hafta, çok net olarak güçlü bir değişimden bahsetmiştim. Topyekün bir değişim, bir anlayış değişimi, köklü, detaylı bir değişim içeren kavramlar ifade etmiştim.
*Ben aynı yerde devam ediyorum. O değişim anlayışını en güçlü şekilde talep eder durumdayım. Yoksa değişimin sadece bir kurul, heyet değişimiyle olmayacağını hepimiz biliriz. Değişim ihtiyacını ben tariflemiyorum, toplum tarifliyor. Kulağını buna tıkayarak yol yürümek olmaz. Her kesimin ne istediğini anlamamız şart. 
*Dokuz yılda üst üste üç seçim kaybettik ve bu seçimlerden sonra da aynı şeyleri yapıp yol yürüme gafletine kapılamayız.
*Ben o gün ne ifade etmişsem aynı yerde aynı duruşla yoluma devam ediyorum. Demokrasi de zaten onun için var. Hayatımızda olması gereken en önemli kavramın demokrasi olduğunu her zaman, her yerde söyledim.
*(Kılıçdaroğlu’yla görüşmesi) Bu duygu ve düşüncelerimi geniş kapsamlı kendisiyle paylaştım. İdeallerim uğruna her hususta görev almaktan asla çekinmem, çekinmedim. Demokrasinin bir neferi olmaya, her kavrama dönük mücadeleyi en üst seviyede vermeye devam edeceğim. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak 05:02
Güneş 06:21
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı