“İnancımız kadına en büyük değeri vermiştir”

Saadet Partisi Ankara İl Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile Yenimahalle’de bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

SİYASET 09.03.2024, 04:35
2
“İnancımız kadına en büyük değeri vermiştir”
Saadet Partisi Ankara İl Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile Yenimahalle’de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen basın toplantısında kadının önemine dikkat çeken Saadet Partisi Ankara İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Esra Kaya, kadının toplumda yapıcı, onarıcı, toparlayıcı ve koruyucu olduğuna vurgu yaptı.

Kadının ailenin bel kemiği olduğunu belirten Kaya, evde en ağır işçi olarak çalışan kadınlara dikkat çekerek, “Ev hanımlarının özlük haklarının verilmesi için yapılacak düzenlemeler bir lütuf değil, en doğal hakkın teslimidir. Varlık gösterdiği her alanda umut olan, hayatı yenileyen tüm kadınlarımızı takdirle karşılıyor, Türkiye’ye kattığı değerle iftihar ediyoruz. Bu toplumun özü ailedir. Ailenin temeli de kadınlarımızdır. Babaları ihmal edemeyiz ama ailemizin direği annelerimizdir ve biz annelerimizi şükranla yâd ediyoruz. Bundan dolayı hayata değer katan kadınları önemsiyoruz. Her kadın hayata bir değer katar. Çocuk yetiştirir bir nesil yetiştirir. Sadece bir iki kişi değil topluma annelik yapar. Bundan dolayı her kadın bir şeyler katar” dedi.

Kadının toplumu ihya ettiğini ifade eden Kaya, kadının hem ailesine hem topluma kattıklarının altını çizerek, “Kadının ihmal edildiği, haklarının gasp edildiği, şiddete, ayrımcılığa, sömürüye, istismara maruz kaldığı bir toplumun sağlıklı gelişebilmesi mümkün değil. Bu yüzden bizim inancımız kadına en büyük değeri vermiştir. Bu yüzden de cennet annelerin ayaklarının altına serilmiştir. Biz bugün bunu ancak ahlâk ve maneviyat değerlerimizi ihya ederek toplumsal yapımızı koruyacağımıza inanıyoruz. Bunu sağlamak için de aile yapımızı güçlendirmemiz hususunda vurgu yapmayı bir vazife görüyoruz. Emeğin, merhametin ve fedakârlığın timsali; akılları, vicdanları ve sevgi dolu yürekleri ile dünyamızı güzelleştiren, bulundukları her yeri daha yaşanabilir kılan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı