'İnanmayın' dedi: Fatih Altaylı ile Bilal Erdoğan'ın adını kullanıyorlar!

İnsanların borsaya akın etmesiyle birlikte dolandırıcılar da ortaya çıktı. Fatih Altaylı, Bilal Erdoğan gibi ünlü isimlerin adı kullanılarak sosyal medyadan sponsorlu içerikler paylaşıldı. Fatih Altaylı bu hesaplar hakkında şikayetçi oldu

GÜNDEM 07.09.2023, 13:00
1
'İnanmayın' dedi: Fatih Altaylı ile Bilal Erdoğan'ın adını kullanıyorlar!
Türkiye'de borsaya artan ilgi, dolandırıcılara yeni fırsatlar sunuyor. Sosyal medya üzerinden, ünlü isimlerin adını kullanarak manipülasyon yapmaya çalışan dolandırıcılar, sıradan vatandaşları yanlış yönlendirmeye çalışıyor.
Bu dolandırıcılık girişimlerinden biri, gazeteci Fatih Altaylı'nın adını kullanarak yapıldı. Sosyal medyada, "Fatih Altaylı bu hisseleri öneriyor" şeklinde sponsorlu reklamlarla Altaylı'nın adı yanlışlıkla kullanıldı. Bu durum üzerine Altaylı, bu hesaplar hakkında şikayette bulundu ve YouTube kanalı aracılığıyla vatandaşları bu tür sosyal medya paylaşımlarına inanmamaları konusunda uyardı.
Dolandırıcılık girişimleri sadece Fatih Altaylı ile sınırlı değil. Ali Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar gibi ünlü isimlerin adları da benzer şekilde kullanılarak vatandaşlara yatırım fırsatları sunuldu.
Son dönemde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) hisselerinin satışa çıkarıldığı iddiasıyla sahte reklamlar ve sponsorlu içerikler de sosyal medyada dolaşıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı