İnce'den Saymaz'a suçlama! Demirtaş, Mengü ve Portakal'a neden küstü?

Gazeteci yazar Fatih Altaylı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin kendisini aradığını ve bazı gazetecilere neden küstüğünü anlattığını söyledi.

GÜNDEM 20.03.2023, 12:40
2
İnce'den Saymaz'a suçlama! Demirtaş, Mengü ve Portakal'a neden küstü?
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gazeteciler Nevşin Mengü’nün başlattığı ve son olarak ekonomist Özgür Demirtaş’ın katıldığı “İnce beni aradı” furyasında ismi geçen isimleri topa tuttu.
Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya konuşan Muharrem İnce, Özgür Demirtaş, Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve İsmail Saymaz'la ilişkisini, ne dediğini, neden küstüğünü anlattı.
Fatih Altaylı’nın Muharrem İnce’den aktardıkları şöyle:
“Muharrem İnce aradı. Hangi gazeteciye niye küsmüş anlattı.“Nevşin Mengü. Bir şey yazmış aradım. Yazdığının doğru olmadığını, böyle bir şey yazmaması gerektiğini söyledim.
‘Yazarım kardeşim’ dedi.
'Ben senin kardeşin değilim. Babanın arkadaşıyım' dedim Telefonu suratıma kapattı. Ben Nevşin Mengü’den 20 yaş büyüğüm. Bu yaptığı terbiyesizlikti. 'Kardeşim' diyen ve böyle konuşamayacağını söyleyen birinin suratına telefon kapatanla siz olsanız bir daha konuşur musunuz!
Fatih Portakal ile aslında bir sorun yaşamadık. Bir konu ile ilgili aradı konuştuk. Sonra programına davet etti. Sosyal medyada yayın yaptığı bir program. Katılmayacağımı söyledim. Kızdı. 'Her çağrıldığım programa konuk olmak zorunda mıyız?' dedim.
Bir daha da konuşmadık.
İsmail Saymaz’ı ise bir partinin gazetecisi olarak görüyorum. CHP sözcüsü gibi. Her şeyi CHP adına yapıyor. CHP kulislerinde dolaşıyor. Bu kadar partili olduğunuz zaman gazeteci olmuyor siyasi taraf oluyorsunuz. Aramızdaki sorun bu. Kendisi CHP basın sözcüsü olduğu için onunla işim olmaz.
Özgür Demirtaş Hoca ile ilgili olay ise birkaç yıllık.
Bir yorum yaptı ben de 'Hocam ekonomiyi iyi biliyorsunuz ama siyaseti hiç bilmiyorsunuz' dedim. Bunu da gülerek söyledim. Kendisini ararım, niye küseyim…” dedi.
“Eleştiriye açığım. Cumhurbaşkanı seçilirsem de açık olacağım. Siz inşallah Cumhurbaşkanı olduğum zaman da, boş beleş birini Cumhurbaşkanı seçtik diye yazacak kadar özgür olacaksınız. Tüm gazeteciler özgür olacak” dedi.
Güldüm.
Kapattık.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak 03:34
Güneş 05:15
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:57
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı