İnovasyonun 24 saatlik hali: AGD Üniversite Komisyonu'ndan yapay zeka hackathonu

Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu Mesleki Koordinasyon Biriminin İstanbul’da düzenlediği 24 saatlik Yapay Zeka Hackathon’u sona erdi. Katılımcılar, 24 saat boyunca yoğun rekabet ortamında fikirlerini test etme, becerilerini geliştirme ve işbirliği yapma fırsatı buldular.

GÜNDEM 01.09.2023, 06:15
1
İnovasyonun 24 saatlik hali: AGD Üniversite Komisyonu'ndan yapay zeka hackathonu
AGD Üniversite Komisyonu Mesleki Koordinasyon Biriminin İstanbul’da düzenlediği yarışmada, geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen yapay zeka konusunda katılımcılar arasında sıkı bir yarışma yaşandı. Etkinliğe katılan öğrenciler, farklı üniversitelerden gelerek kodlama ve yapay zeka alanında uzmanlaşmış kişilerin mentörlüğünde gece boyu çalışarak projelerini oluşturdular. 24 saatlik maratonun sonunda, jüri üyeleri katılımcıların projelerini değerlendirerek en yenilikçi, işlevsel ve gerçek hayata uygun projeleri seçti. Yarışmanın birincisi olarak “Kardan Aydınlık” takımı seçildi. İkincilik ödülü ise “YZOS” takımı tarafından sunulan projeye verildi. Üçüncü sırayı ise “NÜKLEOTEK” takımı alarak büyük bir başarı elde etti.

Etkinlik boyunca katılımcılar, yapay zeka teknolojisinin farklı alanlarını keşfetme ve uygulama fırsatı buldular. Ayrıca, katılımcılar arasında deneyim ve bilgi paylaşımının artırılması, yeni bağlantıların kurulması ve teknoloji tutkunlarının bir araya gelmesi açısından da büyük bir platform sağlandı. Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu Mesleki Koordinasyon Birimi ve TechCrew'un bir araya gelerek düzenlediği bu hackathon, katılımcıların geleceğin teknolojilerine olan ilgisini ve yeteneklerini gösterme fırsatı bulduğu önemli bir etkinlik olarak öne çıktı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı