İnsanlık tarihi bu ikiyüzlü tavırları sergileyenleri asla unutmayacaktır

İşgalci Siyonist İsrail, Filistin’de saldırılarına devam ediyor. Saldırılar sonucunda binlerce Müslüman katledilirken, Filistin’den gelen KUTAD heyeti, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan’a ziyarette bulundu.

DÜNYA 17.11.2023, 04:35
İnsanlık tarihi bu ikiyüzlü tavırları sergileyenleri asla unutmayacaktır
Ziyareti gerçekleştiren heyet, Gazze’de yaşananlar hakkında Kutan’a bilgi aktarımında bulundu. Ziyarette konuşan Kutan, batının işgalci Siyonist İsrail’e destek verdiğini hatırlatarak, “İnsanlık tarihi bu ikiyüzlü tavırları sergileyenleri hiç unutmayacaktır” dedi.
Filistin heyeti, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyarette, Gazze’de ki son durum hakkında bilgi alışverişinde bulunulurken, heyet ESAM ve Milli Görüş hareketine Filistin davasına verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. ESAM Genel Başkanı Kutan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Milli Görüş hareketinin Filistin davası için bedeller ödemiş bir hareket olduğuna dikkat çekti.

Filistin’de yaşananlar hakkında ESAM Genel Başkanı Kutan’a bilgi aktaran Filistin Heyeti adına Heyet Başkanı Musa Akari, ESAM ve Milli Görüş hareketine Filistin davasına ömrünü vermiş Erbakan Hoca ve yol arkadaşlarına teşekkür etti. Milli Görüş hareketinin Filistin davasına desteğinin önemli olduğunun altını çizdi.

Kabulde konuşan Kutan, Milli Görüş hareketinin Filistin davası için bedeller ödemiş bir hareket olduğunun altını çizerek, Gazze’de mücadeleye devam eden HAMAS hareketine selam gönderdi. Kutan, “7 Ekimde mücahitlerin Kudüs’ü korumak, esirleri kurtarmak ve vatan topraklarını özgürleştirmek için yaptıkları operasyon ile İsrail efsanesi çökmüştür. Batı’nın ikiyüzlü tavrı ayan beyan ortaya çıkmıştır. Sadece çocukları, yaşlıları katleden, hastaneleri, okulları ve ibadet yerlerini bombalayan, Gazze halkını tamamen yok etmek isteyen soykırımcı Siyonist işgalcilere ABD ve Avrupa olmak üzere diğer ülkelerin bir kısmı da destek olmuştur. İnsanlık tarihi bu ikiyüzlü tavırları sergileyenleri hiç unutmayacaktır” dedi.

Merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, “Bana ne Amerika’dan” sözünü hatırlatan Kutan, İslam ülkelerinin bir araya gelmesi gerektiğinin altını çizerek, “İslam ülkeleri olarak, yeni bir dünya düzeni kurmalıyız. Filistin’i ve Kudüs’ü kurtarmalıyız, bu mücadele milli mücadeledir, kurtuluş savaşıdır. HAMAS, topraklarını savunan, işgalcilere ve Siyonist işbirlikçilerine karşı direniş gösteren Filistin’in kuva-yı millîyesidir, ümmet adına cihat vazifesini en güzel şekilde yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı