İnternetten Para Kazanmanın En Etkili 15 Yolu

İnternetten para kazanmayı düşünmek için birçok neden var. Sürekli bir pasif gelir şekli olabilir. Ayrıca tam zamanlı işinizin üstüne ekstra para kazanmak harika bir ek iş olabilir.

EKONOMİ 24.01.2023, 02:05
3
İnternetten Para Kazanmanın En Etkili 15 Yolu
 Para kazanmanın bir yolu olarak çevrimiçi platformları kullanmak biraz göz korkutucu görünebilir, ancak her zaman göründüğü kadar karmaşık değildir. İnternette yaratıcı bir şekilde para kazanmak için çok farklı seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden en az birinin veya daha fazlasının sizin için uygun olması muhtemeldir. Geçiminizi sağlamak ya da ek gelir için en iyi internetten para kazanma yolları:

Blog açmak genellikle insanların internetten para kazanmaya çalışırken yaptıkları ilk şeylerden biridir. Bunun nedeni blogların kullanım amaçlarının çok esnek olmasıdır. Çoğu kişi blogları web günlüğü olarak düşünürken, İnternetin ilk günlerinden bu yana biraz gelişti. Bugün, bloglar tek başına gelir elde edebilecek önemli pazarlama araçlarıdır. Blog oluşturmak nispeten basittir. Tek ihtiyacınız olan WordPress gibi bir blog yazılımı, hosting ve domain. Bir blog açmanın maliyeti, sahip olduğunuz domain uzantısına ve hosting hizmetine bağlı olarak biraz değişir. Ancak, ayda sadece 250 TL’ye yeni bir blog açabilirsiniz. Blog sitenizi kurduktan sonra içerik üretmeye ve kitlenizi çekmeye başlayabilirsiniz. Kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için sizi takip eden bir kitle bulmanız gerekir. Basit konular hakkında binlerce blog var. Başarılı olmanın anahtarı uygun bir niş bulmaktır. Ayrıca, okuyucularınızı etkileşimde tutmak için düzenli olarak yüksek kaliteli içerik üretmeniz gerekir. Blogdan nasıl para kazanılır? Blogların pasif gelir elde etmesinin birçok yolu vardır. En kazançlı olanlardan biri satış ortaklığı pazarlamasıdır. Satış ortaklığı pazarlamasıyla esas olarak kitlenize ürün tanıtıyorsunuz. Okuyucularınızdan biri blogunuzdaki bir promosyon aracılığıyla bir ürün satın alırsa bir komisyon alırsınız. İçeriğinizi kolayca ortaklık bağlantıları içerecek şekilde hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, çok çeşitli ortaklık programları sayesinde asla güvenmediğiniz ürünleri tanıtmak zorunda kalmayacaksınız. Sevdiğiniz ve dürüstçe kitlenize önerebileceğiniz ürünlere bağlı kalabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz bir diğer gelir kaynağı da reklam alanıdır. Google AdSense ve alternatifleri, blogunuza dijital reklamlar yerleştirmeniz için size ödeme yapar. Genellikle, reklam geliri her 1000 gösterim için veya tıklama başına ödenir. Blogunuzda önemli miktarda trafik varsa, reklamlar karlı bir seçenek olabilir. Tabii ki blogunuzu ürünleri doğrudan okuyucularınıza satmak için de kullanabilirsiniz. Birçok internet girişimcisi, kılavuzlar, e-Kitaplar, online kurslar ve eğitim videoları gibi dijital ürünler satmayı tercih ediyor.

İnternetten para kazanmanın tüm yolları arasında, bu muhtemelen en cesur olanıdır. Kamera konusunda çekingen olamazsın, biraz teknik bilgin olmalı ve kesinlikle tutarlı olmalısın. Bununla birlikte, bazı YouTuber'lar ciddi gelir elde ediyor. Ve oraya ulaşmak için en karizmatik kişilik olmanıza gerek yok. Dışarı çıkıp lüks bir kamera ve aydınlatma almadan önce bir adım geri atın. Bir YouTube kanalı başlatmanın en önemli adımı nedenini bulmaktır. Neden birileri ürettiğinizi izlesin? Bu, videolarınızın ne hakkında olacağı ve kimin için yapılacağı ile birlikte herhangi bir YouTuber'ın başarısının en önemli nedenlerinden biridir. Birinin sizi neden izleyeceğini belirlemenin önemli olmasının nedeni basit: YouTube oldukça doygun bir platform. Videolarınızın niş olduğunu düşünseniz bile, muhtemelen o konuyla ilgili binlerce video mevcut. Bu nedenle, bir farklılaştırıcı ile başlamalısınız. Seni farklı kılan ne? YouTube'daki bazı içerikler diğerlerinden daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Eğitici videolar, kutu açma videoları, oyun, komedi ve vlog'ların tümü popülerdir. Ürün incelemeleri ve nasıl yapılır videoları en popüler ikisidir. Bu, bunlardan herhangi birine bağlı kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Ancak, bu size insanların ne izlediğine dair iyi bir ölçü verir. Fikriniz bir şekilde bu şemsiyelerden birinin altına sığabiliyorsa, zorlu bir rekabet içinde olacaksınız ama aynı zamanda çok sayıda potansiyeli olan bir içerik akışında olacaksınız. YouTube'da nasıl para kazanılır? Bu, birçok insanın cevabını bilmek istediği sorudur. Youtube, YouTuber'lara reklam görüntülemelerine ve reklam tıklamalarına göre ödeme yapar, bu nedenle basit cevap, mümkün olduğunca çok görüntüleme elde etmektir. Çoğu YouTuber, 1000 görüntüleme başına 1,5-5 dolar arasında kazanır. İlk adımınız bir YouTube hesabı oluşturmaktır (Gmail'iniz varsa, zaten bir YouTube hesabınız vardır). Bir hesap oluşturduktan sonra, Ad Sense'i açmanız gerekir. Böylece ödeme alacaksınız. Başlıca para kazanma yolları:

Yazmayı seviyorsanız içerik oluşturarak internetten ekstra para kazanmayı düşünebilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz, bazı serbest metin yazma platformlarıyla başlamak iyidir. Bunlara ücretsiz olarak serbest yazar olarak kaydolabilirsiniz. Onaylandıktan sonra işleri platformdan kabul etmeye başlayabilirsiniz. Yazma görevleri web siteleri, bloglar, dergiler vb. İçin olabilir. Ve ürün açıklamaları, basın bültenleri, blog yazıları ve daha fazlasını yazabilirsiniz. Yazma becerilerinizi geliştirirken biraz para kazanmanın iyi bir yoludur. Hatta bu yazı deneyimlerinin yardımıyla gelecekte serbest bir yazı kariyerine de başlayabilirsiniz.

Bilgisayar veya akıllı telefona sahip olan ve internet bağlantısı olan herkes online anketlere katılarak para kazanma fırsatına sahiptir. Şirketler, müşteri demografik özellikleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek ve insanların hangi ürün ve hizmetleri aradığını bulmak için sürekli olarak araştırmalar yapmaktadır. Bu anketler yalnızca birkaç kısa soru olabilir veya yarım saat veya daha fazla sürebilir. Anket katılımcıları tüketim alışkanlıkları ve tercihleri ile ilgili soruları cevaplar ve zamanları için nakit veya ödül kazanırlar. En çok kazandıran anket sitelerini webliyo.net adresinde bulabilirsiniz.

Satış ortaklığı günümüzde yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Satış ortaklığı ile belirli ürünleri tavsiye ederek internetten para kazanabilirsiniz. Bir müşterinin tavsiyeniz üzerinden yaptığı her satın alma işlemi için bir komisyon alırsınız. Satış ortaklığı da başarılı olabilmek için işinizle ilgilenen büyük bir kitleye ihtiyacınız var. Bun için bir blog açabilir veya sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Her zaman objektif ve şeffaf kalmak çok önemlidir. Okuyucularınızın güvenini kazanmanın ve korumanın tek yolu budur. İlk adım olarak olabildiğince aşina olduğunuz bir sektör ve hakkında yeterli bilgi bulun. Rekabetin az olduğu bir sektör genellikle iyi bir seçimdir, çünkü öne çıkması daha kolaydır ve bu şekilde daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Kullanıcı aramalarına her zaman yanıt vermek önemlidir. Bu nedenle, Google’daki arama sonuçlarına ve internetteki kişiler tarafından işiniz hakkında sorulan sorulara dikkat edin. Kullanıcıların yaşadığı sorunların net bir resmini oluşturduktan sonra, ziyaretçi için değer katan uygun bir çözüm tasarlamaya odaklanırsınız. Bu ilke ve yöntemi uygularsanız başarılı olmanız garanti edilir. Sektörü bulduktan sonra satış ortaklığı programlarına kaydolun ve ürünleri tavsiye etmek için bağlantıları kullanın.

Kendi ürünleriniz yoksa Dropshipping aracılığıyla size ait olmayan ürünleri satmayı da düşünebilirsiniz. Dropshipping, herhangi bir ürüne sahip olmanızı veya elinizde bulundurmanızı içermez. Nasıl çalışır, web sitenizde satılık ürünler sunarsınız. Bu siparişleri, ürünü üçüncü bir taraftan satın alıp doğrudan müşteriye göndererek yerine getirirsiniz. Yüksek talep gören temel ürünler, niş ürünler veya her ikisinin bir kombinasyonunu satmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekecek. Daha sonra, ister kendi ürünlerinizi satıyor olun, ister çevrimiçi satılacak ürünlere aracılık yapıyor olun, hangi platformda satış yapacağınıza karar vermeniz gerekecektir. Bazı popüler e-ticaret platformu seçenekleri şunları içerir:

Dropshipping'in en büyük yararı, ürünleri önceden satın almanıza gerek olmamasıdır. Müşteri tarafından ödeme yapılana kadar herhangi bir ürün satın almanıza gerek yoktur. Bu, kendi ürünlerinizi satmaktan daha düşük bir risktir, ancak tüketiciler için yeterince cazip olacak doğru ürün karışımını oluşturmak için daha fazla çalışma gerektirir.

Birçok işletme sahibi, gerekli becerilere ve zamana sahip olmadıkları için sosyal medya hesaplarını yönetmekte zorlanıyor. Bu platformlar konusunda bilgiliyseniz ve işletmelerin daha fazla takipçi, potansiyel müşteri çekmesine ve onları meşgul etmesine yardımcı olursanız online olarak iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Genel olarak, bir sosyal medya danışmanının ana hedefi, kaliteli içerik paylaşarak ve topluluk oluşturmak için takipçilerle sohbet ederek marka bilinirliği yaratmaktır. İlgili çeşitli görevler şunlar olacaktır:

İnsanların istediği bir ürüne sahip olduğunuzu (veya üretebileceğinizi) düşünüyor musunuz? Öyleyse, bir e-ticaret sitesi başlatmak en iyi seçeneğiniz olabilir. Aracı olmadan doğrudan tüketicilere ürün satma şansına sahip olacaksınız. Elbette bu, sorumlulukların ağır bir kısmını üstlenmeniz gerektiği anlamına gelir. Buna aşağıdakiler dahildir:

Evden para kazanmak istiyorsanız online ders vermeyi düşünmelisiniz. Bazı özel eğitim platformlarının oldukça katı gereksinimleri vardır, ancak diğerleri daha rahattır. Listemizdekiler diğer seçeneklerden daha az gereksinime sahiptir. Aynı anda birkaç site için ders verirseniz oldukça tutarlı para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki platformların çoğu İngilizce eğitimi içindir, ancak bunları kullanma deneyimine ihtiyacınız yoktur. Platformlar, konuşma İngilizcesi uygulamak isteyen her yaştan öğrenciler içindir. Aşağıda yer alan sitelerin bir kısmı daha geleneksel özel dersler sunmaktadır, ancak özel ders öğretmenlerinin kriterleri vardır. Çevrimiçi İngilizce öğretmek için popüler platformlar:

Çevrimiçi öğretimden ne kadar para kazanabilirsiniz? Yapabileceğiniz miktar değişir. Platforma ve bazı durumlarda deneyiminize bağlıdır. Bazı platformlar saatte 25$'a kadar ödeme yaparken, bazıları 0,17 sent/dakika ödeyerek yaklaşık 10$/saate kadar ödeme yapar. Cambly gibi bir platforma katılırsanız, gereksinimler çok daha az katıdır ve öğrenciler öğrenmek yerine İngilizcelerini geliştirmek isterler. DaDa veya iTalki gibi diğer seçenekler, çok fazla İngilizce konuşamayan genç öğrencilere ders planları öğretmenizi gerektirir. Hangi deneyimin hedeflerinizle eşleştiğine karar vermeniz gerekecek.

Yaratıcılar genellikle hayatlarını kazanmanın yollarını bulmakta zorlanırlar. Çoğu durumda, önemli olan ürettikleri işin kalitesi değil, bu işi paralarını harcamak isteyen insanların önüne nasıl çıkaracağıdır. Etsy'nin güzelliği bu. Etsy, sanat ve el sanatları, benzersiz eski ürünler ve el yapımı ürünler satmak için önde gelen destinasyonlardan biri olarak adını duyurdu. Geleneksel mağazalardan veya daha büyük tüketici alışveriş sitelerinden satın alınamayan nadir parçalarla ilgilenen yaratıcılar ve küçük işletme sahipleri için daha çok bir topluluk gibi çalışırlar. Görsel sanatlar, kartpostallar, fotoğrafçılık, aksesuarlar gibi kendi işinizi yaratma yeteneğiniz varsa, Etsy doğru platformdur.

Doğru konuyu hedeflerseniz e-kitaplar çok kazançlı olur. Bir e-kitap yazmak söz konusu olduğunda en önemli ipucu, kurgudan uzak durmak ve okuyucularınıza değerli bir kaynak sağlamaktır. Bir roman veya hikaye yazmaya çalışmayın. Kurgu dışı olmak zorunda. “Nasıl yapılır” tarzında kitaplar çok kazandırıyor. Ve bunların 50.000 kelime veya 500 sayfa olması gerekmez. Çoğu çok kısa ve nettir. Kendi kendine yayınlama kolay bir iştir ve yazarlara, yayıncı bulmaya çalışmaktan farklı bir pazar yolu sunar. Kitabınızı kendiniz yayınlayabileceğiniz yerler sınırsız.

Hiç belirli bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istediniz mi? Muhtemelen belirli bir konuda bir eğitici video veya kurs bulmak için İnternette arama yaptınız. İyi haber şu ki, herkes kolayca ve hızlı bir şekilde online bir kurs oluşturabilir. Ve online kurs oluşturmak ve satmak için en popüler yerlerden biri Udemy. İnsanların sizden öğrenmek için ödemeye ne kadar istekli olacağına şaşırabilirsiniz. Müzik dersleri, yabancı dil eğitimi, pazarlama, programlama, tasarım, yemek pişirme veya el sanatları olsun, yetenekli olduğunuz her şey internetten para kazanma fırsatına dönüştürülebilir. Udemy’de şu anda mevcut olan en ilginç niş kurslardan bazıları dalış dersleri, annelik için hazırlık ve çeşitli ‘’nasıl yapılır’’ temalı kurslar Udemy’nin sezgisel ara yüzü bir kurs oluşturmayı ve satmayı gerçekten kolaylaştırır. Bir hesap oluşturmanız ve ardından satışa başlamak için bir kurs oluşturmanız istenir. Udemy, video, ses, fotoğraf ve diğer medyaları online kursunuza entegre etmenize yardımcı olacak çeşitli araçlara sahiptir. Ayrıca, tüm kurs materyallerinizin barındırılmasını da yapıyor, böylece öğrenciler her zaman anında kullanılabilir. Udemy, öğretmenlere ücretsiz bir katman da dahil olmak üzere farklı abonelik katmanları sunar. Ücretli katmanlar, ekstra özellikler ve kurslarınızın web sitelerinde daha iyi tanıtımını içerir. Udemy ayrıca, kurslarınızdan birini başarılı bir şekilde satan herkese küçük bir komisyon ödediğiniz bir ortaklık programı uygulamanıza izin verir. Bu, kursunuzun farkındalığını artırmak ve daha fazla öğrenci çekmek için harika bir yoldur.

Fotoğraf tutkunu yatırımsız para kazanmak için kullanabilirsin. İşletmeler ve Influencerlar her zamankinden daha fazla içerik arıyor ve çoğu içerik parçasının eşlik etmesi için fotoğraflara ihtiyacı var. İki şeye odaklanmanız gerekir:

Para kazanma, bu iki bölümü oluşturulduktan sonra gelir. Fotoğraf satmak zor olabilir, ancak doğru platforma geçmek çok önemlidir. Fotoğraflarınızı nerede satabilirsiniz? İşte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç tanesi:

Daha pek çok şey var, ancak bunlar size iyi bir başlangıç sağlar ve tüketiciler tarafından iyi bilinir.

Röportaj yapmanın en çok zaman alan kısımlarından biri, kaydın metne dönüştürülmesidir. Doğru yapılması saatler alabilir ve transkripsiyon yazılımını kullanmak her zaman doğru değildir. Röportajların dışında transkripsiyon için başka ihtiyaçlar olduğundan bahsetmiyorum bile. Bu nedenlerden dolayı, transkripsiyon, işletmelerin ödeyeceği bir hizmettir. Transkripsiyon türleri Genel transkripsiyonuna ek olarak, transkripsiyon hizmetlerinden yararlanmak için başka fırsatlar da vardır.

Transkripsiyon işlerini nerede bulabilirim? Transkripsiyon işlerini bulabileceğiniz birkaç yer var. Güvenilir bir site kullandığınızdan emin olun. Çalışmanız için ödeme almayacağınız bilinen dolandırıcılıklar vardır.

Ne kadar transkripsiyon yapabilirsin? Bu tamamen müşteriye bağlıdır. Ses transkripsiyon ücretleri 0,60 cent/dakika – 1,20 $/dakika arasında değişmektedir. Ayrıca “ses saati” üzerinden de ödeme alabilirsiniz. Bu, 10-$20/ses saati arasında değişebilir. Bununla birlikte, ABD İstatistik ve Çalışma Bürosu'na göre, tıbbi bir transkripsiyonist için ortalama maaş 34.770 dolardır.

Bu bir tür çevrimiçi/çevrimdışı melezdir ancak yine de bahsetmeye değer. Airbnb, herkesin evinden yararlanarak biraz para kazanmasını mümkün kıldı. Bu basit bir sistemdir: Evinizi Airbnb platformunda kısa süreli kiralamaya hazırlarsınız ve yolcuların check-in'ini yaparsınız. Ne kadar ücret alacağınızı siz kontrol edersiniz ve işlemleri AirBnB halleder. Bir Airbnb işi kurmanın artıları ve eksileri Çok sayıda çevrimdışı talep içermesine rağmen, Airbnb'nin internetten para kazanmanın harika bir yolu olmasının birçok nedeni vardır. Artıları

Eksileri

AirBnB ev sahipleri ne kadar kazanıyor? Priceonomics'e göre, Airbnb ev sahipleri ayda ortalama 924 dolar kazanıyor. Bu oldukça iyi bir miktar. Bazı ev sahipleri 10.000 dolar kadar kazanabilir, ancak bu, evlerinin boyutu ve konumu ve konukları ne sıklıkta ağırlamaya istekli oldukları gibi birçok faktöre bağlıdır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 27 Ocak 2023
İmsak 06:16
Güneş 07:38
Öğle 12:56
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:22
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 19 45
2. Fenerbahçe 19 41
3. Başakşehir 19 37
4. Beşiktaş 18 35
5. Trabzonspor 19 35
6. Adana Demirspor 19 34
7. Konyaspor 19 27
8. Kayserispor 19 26
9. Alanyaspor 19 25
10. Karagümrük 19 22
11. Ankaragücü 19 22
12. Giresunspor 19 21
13. Gaziantep FK 19 19
14. Kasımpaşa 19 19
15. Antalyaspor 18 18
16. Sivasspor 19 18
17. Hatayspor 18 17
18. İstanbulspor 19 15
19. Ümraniye 19 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 20 41
2. Samsunspor 20 38
3. Keçiörengücü 20 36
4. Bodrumspor 20 35
5. Pendikspor 20 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 19 34
8. Boluspor 20 33
9. Sakaryaspor 20 31
10. Manisa FK 19 28
11. Göztepe 20 27
12. Adanaspor 20 22
13. Tuzlaspor 20 19
14. Altay 20 18
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 20 16
17. Ö.K Yeni Malatya 20 13
18. Denizlispor 20 12
19. Gençlerbirliği 20 10
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 17 44
2. Real Madrid 17 41
3. Real Sociedad 18 38
4. Atletico Madrid 18 31
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 17 28
7. Osasuna 18 28
8. Athletic Bilbao 18 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 18 25
11. Girona 18 21
12. Valencia 17 20
13. Espanyol 18 20
14. Almeria 18 19
15. Sevilla 18 18
16. Getafe 18 17
17. Celta Vigo 18 17
18. Real Valladolid 18 17
19. Cadiz 18 16
20. Elche 18 6
Whatsap İhbar Hattı